خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 239
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۳

۲۴ طرح راهداری سیستان و بلوچستان آماده بهره‌برداری است

۲۴ طرح راهداری سیستان و بلوچستان آماده بهره‌برداری است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۲۴ طرح راهداری با اعتبار ۴۹۴ هزار و ۹۰۰ میلیون ریال همزمان با دهه فجر در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد امروز ارتقای ایمنی راه‌ها را از اولویت اجرای طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی این اداره‌کل عنوان کرد و اظهار داشت: بهسازی و روکش آسفالت در شهرستان‌های زابل، هامون، خاش، سیب و سوران، سراوان، هیرمند، میرجاوه، زاهدان، مهرستان و احداث سایت موقت پایانه مرزی ریمدان در چابهار مهمترین طرح‌های قابل افتتاح این اداره‌کل در دهه فجر را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت این پروژه‌های راهداری از سال گذشته آغاز و در سالجاری به اتمام رسید،گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها در دهه فجر امسال، ۱۷ هزار و ۲۱۴ خانوار سیستان و بلوچستانی در ۱۱۳ روستا از مزایای آنها بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان مجموع طول راه‌های قابل افتتاح دهه فجر را افزون‌بر ۱۵۴ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: وظیفه این اداره‌کل ارتقای کیفیت و تامین تردد ایمن در جاده‌هاست.

وی با بیان اینکه اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در سالجاری در زمینه اجرای آسفالت و روکش، حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار، صادرات از دو پایانه مرزی میلک و میرجاوه، طرح جابجایی زوار پاکستانی اربعین حسینی(ع) و مدیریت امدادرسانی و بازگشایی محورهای درگیر سیل عملکرد موفقی داشته است، خاطر نشان کرد: پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر این اداره‌کل در سالجاری زمینه اشتغال۳۸۰ نفر را فراهم کرده است.

سیستان و بلوچستان با ۲۹۹ کیلومتر بزرگراه، ۶۱۲۶ کیلومتر راه اصلی و ۱۶ هزار و ۹۸۸ کیلومتر راه روستایی و فرعی دارای ۱۶ باب راهدارخانه، ۲ پایانه مرزی فعال میلک و میرجاوه، ۲ پایانه در دست ساخت ریمدان و پیشین، چهار پایانه باری فعال، چهار پایانه مسافری فعال و چهار مرکز معاینه فنی است.

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha