خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 242
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۷:۴۳

پیشرفت ۹۷ درصدی نصب تجهیزات طرح آبرسانی دشت سیستان

پیشرفت ۹۷ درصدی نصب تجهیزات طرح آبرسانی دشت سیستان
مجری طرح آبرسانی دشت سیستان گفت: نصب کلیه تجهیزات آبرسانی ۴۶هزارهکتار از اراضی دشت سیستان ۹۷پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

به گزارش اس.بی پرس، صالحی نژاد گفت: طرح بزرگ آبرسانی دشت سیستان ۴۶هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های هامون، نیمروز، زهک، زابل و هیرمند را آبیاری می کند.

 

وی افزود: ۴۰۰میلیون متر مکعب آب به این طرح اختصاص داده شده که از محل چاه نیمه های یک، دو و چهار تامین می شود که برای این منظور از ۴ هزار کیلومتر لوله به قطر ۲۰۰ تا ۲ هزار میلیمتر استفاده شده است. این طرح به منظور اجرای کشاورزی پایدار در این منطقه، در ۸۰۰ روستا در دست اجرا است.

 

وی با اشاره به این که ۸۵۰میلیون دلار اعتبار مصوب این طرح به‌طور کامل تخصیص یافته گفت: در حال حاضر شیر آلات ومنصوبات حوضچه ها در سطح ۲۵هزار هکتار نصب که ۲۰هزار هکتار آن آماده آب اندازی است و تا پایان سال با تکمیل طرح به ۴۶ هزار هکتار می‌رسد.

 

مجری طرح آبرسانی دشت سیستان هدف از اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به دشت سیستان، بهبود راندمان آبیاری، برنامه ‌ریزی برای کشاورزی اقتصادی و تثبیت جمعیت سیستان در این منطقه استراتژیک برشمرد.

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha