خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 2516
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۰۱:۳۷
مادر شریف و عبدالله نوحانی، یاری مردم و مسئولان را می‌خواهد

خانواده اسیران صیاد را دریابید!

خانواده اسیران صیاد را دریابید!
اسیر شدن شریف و عبدالله نوحانی توسط دزدان دریایی سومالی، به کور شدن مادر و دق کردن پدر انجامید، حالا فقر آن‌قدر عمیق شده که شدیداً نیاز به کمک خیرین و جهادگران است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، دو برادر نوحانی به نام‌های شریف و عبدالله، از روستای پتی باهوکلات دشتیاری به همراه ۲۱ نفر با یک لنج صیادی در بهمن ۹۳ به آب‌های سومالی رفتند. این لنج به همراه تمام سرنشینان توسط دزدان دریایی ربوده شد.

 

شریف نوحانی متولد یکم شهریور سال پنجاه‌وشش هجری شمسی (برادر بزرگ‌تر) در همان اوایل توسط دزدان دریایی کشته شد؛ و برای آزادی عبدالله ۴۰۰ هزار دلار می‌خواهند.

 

این دو برادر نان‌آور خانواده بودند و بعد از اسارت آن‌ها، یعقوب نوحانی (پدرشان) از روی ناچاری به گدایی روی آورد. یکی از چشمان مادرشان نیز در فراق و غم پسرانش نابینا شد.

 

بهمن ۹۸ پدر خانواده نیز بعد از گذراندن یک زندگی سخت بعد از اسارت پسرانش سکته کرده و از دنیا رفت. بعد از وفات یعقوب نوحانی یارانه این خانواده نیز قطع‌شده و اکنون هیچ‌گونه درآمدی ندارند.

 

مردم و خیرین تنها کسانی هستند که می‌توانند به خانواده نوحانی کمک کنند؛ وزارت امور خارجه نیز تنها نهادی است که می‌تواند برای آزادی عبدالله راهی بیابد.

 

حنانه اربابی خبرنگار اس.بی پرس در چابهار

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha