خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 255
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۱:۵۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:

سرعت وزش باد در سیستان و بلوچستان به ۹۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد

سرعت وزش باد در سیستان و بلوچستان به ۹۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد
انتظار می‌رود اواخر وقت روز یکشنبه بیشینه سرعت وزش باد در نواحی مرکزی استان به حدود ۹۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری اظهار داشت: انتظار می‌رود اواخر وقت روز یکشنبه بیشینه سرعت وزش باد در نواحی مرکزی استان به حدود 90 کیلومتر بر ساعت برسد. نیمه‌روز سرعت وزش باد در زاهدان حدود 42 کیلومتر بر ساعت است که موجب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی شد.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: صبح روز یکشنبه بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان به 65 کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به زیر 10 هزار متر کاهش داد. وزش این باد جنوب غربی سبب شد تا دمای هوای زاهدان حدود 10 درجه نسبت به سردترین لحظات شنبه گرمتر شود.

 

وی گفت: صبح یکشنبه کمینه دمای هوا در زاهدان به 7.2 درجه سلسیوس رسید این در حالی است که روز گذشته دمای هوای این شهر در سردترین لحظات به منفی 2.6 درجه رسیده بود. بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی امشب بر سرعت وزش باد افزوده می‌شود به طوریکه پیش‌بینی می‌شود بیشینه سرعت آن در شهرستان زاهدان و برخی نواحی مرکزی به حدود 90 کیلومتر بر ساعت برسد.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تا اوایل وقت دوشنبه وزش باد ادامه دارد، گفت: با عبور موج ضعیف بارشی از استان روز دوشنبه در نیمه شمالی، مرکزی و برخی ارتفاعات جنوب استان، بارش پراکنده باران و در ارتفاعات مرکزی احتمال بارش پراکنده برف و مه صبحگاهی انتظار می‌رود.


انتهای پیام/#

نظرات شما

capcha