خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 286
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۱
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان

شهید سبیل اخلاقی به عنوان یک نوجوان بلوچ سند افتخار جمهوری اسلامی است

شهید سبیل اخلاقی به عنوان یک نوجوان بلوچ سند افتخار جمهوری اسلامی است
آیت الله مصطفی محامی گفت: حضور شهید سبیل اخلاقی به عنوان یک نوجوان بلوچ اهل سنت در جبهه و شهادت او به عنوان یک سند افتخار برای نظام اسلامی است.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در همایش مردمی فجر آفرینان اهل سنت که در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شده بود، اظهار کرد: پیش از انقلاب از جنبه‌های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... عقب افتاده بودیم و خدمات کمتری به نقاط دورافتاده رسیده بود.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان افزود: ما پیش از انقلاب در زمینه های علمی بسیار عقب افتاده بودیم به گونه ای که مجبور به تامین خیلی اقلام از خارج بودیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: اما بعد از انقلاب دشمنان که تاب پیشرفت ایران اسلامی را نداشتند تمام تلاش خود را برای توقف انقلاب گرفتند که نمونه آن را در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس دیدید.

وی تاکید کرد: همه دشمنی ها برای این بود که ما نباشیم و انقلاب نماند و ما هستیم و انقلاب هم مانده است و در کنار آن نه تنها مانده ایم بلکه رشد هم کرده ایم.

محامی تصریح کرد: ما در زمینه های علمی مختلف از جمله علم نانو، سلول های بنیادی، هسته ای و ... رشد کرده ایم و این مسیر همچنان در حال رشد می باشد.

وی افزود: زمانی ما برای سیم خاردار محتاج بودیم، اما امروز ما مدرن ترین تکنولوژی های دفاعی و جنگی را خودمان می سازیم که این جای مسرت و خوشحالی دارد.

وی تاکید کرد: زمانی ما در شهرها و خانه های خودمان با دشمن می جنگیدیم اما امروز ما با دشمنان در خاک کشورهای دیگر با آن ها می جنگیم و همانگونه که شاهد هستیم امروز هیچ تحولی در منطقه بدون دخالت ایران صورت نمی گیرد.

محامی تصریح کرد: روزی شاه ایران بدترین تحقیرها را از آمریکا می دید اما امروز به قول مقام معظم رهبری کلی گدایی می شود تا ایران برای مذاکره موافقت کند و ایران این را نمی پذیرد و این نشان از ارزشمند شدن ما در مقابل کشورهای بزرگ است.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها به تعبیر خودشان برای خاورمیانه برنامه ریزی کردند و تلاش کردند تا مقاومت را از بین ببرند و برای نقشه هایشان بسیار هزینه کردند و اما به لطف خدا و جوانان ایرانی نقشه هایشان به نتیجه نرسید.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: در زمینه های اقتصادی و معیشتی امروز با توجه به تحریم های گسترده با مشکل روبه رو هستیم اما با این وجود نسبت به آغاز انقلاب بسیار بهتر شده است.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان برخلاف همه تلاش ها در جایگاه مناسبی قرار ندارد و باید همه ما از دولت گرفته تا سران طوایف و مردم تلاش کنیم تا استان را به متوسط کشور برسانیم.

وی ادامه داد: در پیروزی انقلاب نقش محوری و رهبری با امام خمینی (ره) بود اما باید گفت که این انقلاب بدون همراهی مردم به نتیجه نمی رسید و ادامه پیدا نمی کرد.

آیت الله محامی تاکید کرد: آن چیزی که موجب پیوند بین مردم و امام شد دین و اعتقادات بود که مردم با قبول کردن امام به عنوان یک رهبر دینی و اسلامی از همه چیز خود از برای همراهی او گذشتند.

وی افزود: تحول فرهنگی مردم و ایجاد روحیه ایثار، جهاد و شهادت موجب پیروزی انقلاب شد و همین روحیات انقلاب را پابرجا نگاه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ما باید این روحیات را به فرزندانمان بیاموزیم و دغدغه حفظ انقلاب را به آنان نیز یاد بدهیم.

وی افزود: برای پیروزی انقلاب همه مردم و اقشار تاثیر گذار بودند و در حفظ آن نیز همه مردم سهیم بودند همانگونه که حضور شهید سبیل اخلاقی به عنوان یک نوجوان بلوچ اهل سنت در جبهه و شهادت او به عنوان یک سند افتخار برای نظام اسلامی است.

محامی خاطرنشان کرد: اتحاد و همدلی و با هم بودن مردم در کشور ما خاری در چشم دشمنان است و برای از بین بردن آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و ما باید با شناخت درست از حیله های دشمن در مقابل آن مقابله کنیم.

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha