خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 2865
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۶:۲۹
وقتی مردمان روستاهای سفیدابه به دنبال یک خط آنتن هستند

گوشی های آویزان شده از پشت بام

گوشی های آویزان شده از پشت بام
مشترکین سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل در روستاهای اومار و کرباسو و کلاته حاجی از توابع دهستان سفیدابه با مشکلات عدم آنتن دهی مواجه هستند تا جایی که این مشترکین جهت رفع مشکل خود مجبور هستند گوشی‌های خود را از پشت‌بام آویزان کنند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، اینترنت و آنتن موبایل امروزه از ارکان زندگی شده و بسیار از زیرساخت‌های و ملزومات روزمره از آموزش و تحصیل گرفته تا خرید و کارهای بانکی و ... به آنتن موبایل و اینترنت همراه گره‌خورده است. قرنطینه خانگی و تعطیلی مدارس نیز بر اهمیت برخورداری راه‌های ارتباطی تمام کسانی که از حیات برخوردارند، افزوده است.

 

آنتن دهی خطوط موبایلی از همراه اول گرفته تا ایرانسل، در بسیاری از نقاط روستایی و حتی شهری استان سیستان و بلوچستان، با مشکلات عدیده همراه است. تا جایی که در جنوب استان مردم باید سر کوه‌ها بروند تا بتوانند یک تماس ناقابل بگیرند و در شمال استان هم باید گوشی‌ها را از پشت‌بام آویزان کنند.

 

نبود کمترین میزان آنتن دهی در مناطق فوق‌الذکر در حالی است که باسیاست‌های عجیب‌وغریب آموزش‌وپرورش و راه‌اندازی سامانه «شاد» کاربران باید علاوه برداشتن گوشی هوشمند و آنتن دهی مطلوب، اینترنت هم داشته باشند! البته که این سامانه موجبات غم و ناراحتی بسیار از دانش آموزان محروم و تنگدست استان را به همراه داشت؛ اما موضوع این گزارش نه اینترنت و نه سامانه «شاد» است؛ بحث بر سر آنتن دهی است.

 

مشترکین سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل در روستاهای اومار و کرباسو و کلاته حاجی از توابع دهستان سفیدابه با مشکلات عدم آنتن دهی مواجه هستند تا جایی که این مشترکین جهت رفع مشکل خود مجبور هستند گوشی‌های خود را از پشت‌بام آویزان کنند و یا برای هر تماس به بالای پشت‌بام بروند تا بتوانند بدون مشکل چنددقیقه‌ای صحبت کنند. تصور کنید هر بار که این گوشی آویزان شدن زنگ می‌خورد، صاحبش باید به‌سرعت به پشت‌بام رفته و تلفنش را پاسخ گوید!

 

بر اساس گزارش‌های مردمی، در خود روستای سفیدابه نیز آنتن دهی شرایط خوبی ندارد و بعضی‌اوقات آنتن دهی به مدت یک یا دو روز قطع می‌شود. در مواقع باد و باران نیز قطع شدن امری طبیعی است.

 

ازآنجایی‌که آنتن مشترکین سیم‌کارت‌های همراه اول از ایرانسل بهتر کار می‌کنند، اکثراً از این سیم‌کارت استفاده می‌کنند اما اینترنت این سیم‌ها بسیار ضعیف است! به همین خاطر مردم این مناطق یا باید اینترنت را انتخاب کنند یا آنتن دهی را که البته نه آنتن دهی میسر می‌شود و نه اینترنت!

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha