خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 289
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۲۳:۳۵
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت:

اختصاص اعتبار برای معیشت، تعمیر خانه و فضای دامداری/ جزییات تسهیلات پرداختی بنیاد مسکن در مناطق سیل‌زده بلوچستان اعلام شد

اختصاص اعتبار برای معیشت، تعمیر خانه و فضای دامداری/ جزییات تسهیلات پرداختی بنیاد مسکن در مناطق سیل‌زده بلوچستان اعلام شد
در مناطق سیل‌زده این استان، برای ۱۱ هزار واحد اعتبار معیشتی، ۸ هزار واحد اعتبار تعمیر و ۵ هزار فضای دامی هرکدام ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار و تسهیلات تخصیص داده‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید خلیل منبتی اظهار کرد: در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، برای ۱۴ هزار و ۱۰۰ واحد روستایی هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال و ۲ هزار و ۱۵۰ واحد روستایی هر واحد ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اختصاص‌یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اسرع وقت امکان اسکان موقت روستایی برای ۱۲ هزار و ۱۰۰ واحد و ۲ هزار و ۱۵۰ واحد شهری تخریب شده فراهم شد.

وی با تقدیر از همدلی و همراهی دستگاه های اجرایی استان و سایر مجموعه‌های مردمی کشور که به یاری هموطنان عزیز سیل زده جنوب استان شتافتند، بیان کرد: برای ۱۱ هزار واحد اعتبار معیشتی، ۸ هزار واحد اعتبار تعمیر و ۵ هزار فضای دامی هر کدام ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار و تسهیلات تخصیص داده شده است.

این مسؤول با اشاره به اتمام فعالیت ۷۰ اکیپ آمارگیری بنیاد مسکن در مناطق سیل زده، افزود: تاکنون نزدیک به ۵ هزار پرونده تشکیل شده که مرحله افتتاح حساب برای واریز مبالغ مذکور نیز برای ۱۰۴۸ نفر انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان به کمک های بلاعوض معیشتی، تعمیرات و احداث فضای دامی نیز اشاره کرد و گفت: برای موارد مذکور هر کدام ۵۰ میلیون ریال و برای ساخت واحدهای شهری ۱۲۰ میلیون ریال و واحدهای روستایی ١۰۰ میلیون ریال بلاعوض اختصاص داده شد.

منبتی بیان کرد: حجم گسترده‌ای از مصالح به مناطق سیل زده ارسال شده و در انبارهای ستادهای ۶ گانه ای که شهرهای جنوب استان تشکیل داده ایم، دپو شده است.

وی به برگزاری جلسات متعدد با استانداری، دانشگاه سیستان و بلوچستان، سازمان نظام مهندسی، جهاد کشاورزی، آزمایشگاه مکانیک خاک و آب منطقه ای استان برای تسهیل امور و بنای واحدهای مستحکم اشاره کرد و گفت: تلاش ما بر این است که واحدهای احداث شده از استحکام و کیفیت مطلوب و عالی برخوردار باشند تا هموطنان ما در برابر حوادث احتمالی دیگر مصون باشند.

انتهای پیام/#

منبع : farsnews.com

نظرات شما

capcha