خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 3061
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۵:۴۷
لزوم بازگشایی مدارس استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

اکثر مدارس سیستان و بلوچستان قادر به پرداخت هزینه‌های مربوط به ضدعفونی نیستند

اکثر مدارس سیستان و بلوچستان قادر به پرداخت هزینه‌های مربوط به ضدعفونی نیستند
در حالی امروز تمام مدارس کشور بازگشایی خواهند شد که بسیاری از مدارس استان سیستان و بلوچستان نه‌تنها شرایط بازگشایی در دوران کرونا را ندارد که حتی توانایی پرداخت هزینه‌های مربوط به ضدعفونی کلاس‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ندارند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مدارس کشور از امروز شنبه بازگشایی خواهند شد این در حالی است که باید تنها مدرسه‌هایی که شرایط رعایت الزامات بهداشتی را داشته باشند، بازگشایی شوند؛ بسیاری از مدارس استان سیستان و بلوچستان بودجه کافی برای ضدعفونی کردن مدام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ندارند و دانش آموزان به‌راحتی می‌توانند ناقل ویروس باشند.

 

ورود کارکنان و دانش‌آموزان به مدرسه‌ها باید با غربالگری همراه باشد و دستورالعمل ویژه در مورد ارزیابی مدرسه‌ها هنگام بازگشایی، مد نظر قرار بگیرد.

 

موضوع فاصله‌گذاری و رعایت دستورالعمل بهداشتی ضروری است و باید واحدهای آموزشی آن را جدی بگیرند. حتی لازم است تیم‌های بهداشتی شبکه بهداشت در مدرسه‌ها حضور ‌یابند، ورودی افراد را کنترل ‌کنند و کسانی که علائم بیماری داشته باشند، شناسایی و قرنطینه خانگی شوند.


دستگاه‌های اداری سیستان و بلوچستان به آموزش‌وپرورش کمک کنند

در شرایط کنونی و مشکلات شیوع ویروس کرونا، دستگاه‌های اداری که امکان کمک به آموزش‌وپرورش برای ارائه هر چه‌بهتر خدمات آموزشی دارند، از آن دریغ نکنند.

 

با قدردانی از تلاش و همکاری همه دستگاه‌ها، خیریه‌ها و افراد نیکوکار که با کمک مؤمنانه و یاری‌رسانی به نیازمندان نقش مهمی در کاهش مشکلات ناشی از ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان داشتند، اما ادامه حضور حمایت‌گرانه آن‌ها در این شرایط بیش‌ازپیش ضروری است. همه دستگاه‌ها باید به کمک آموزش‌وپرورش استان بیایند و اکنون‌که واحدهای آموزشی بازگشایی می‌شوند، در مسائل بهداشتی و ضدعفونی کردن باید این مجموعه را یاری کنند.

 

شبکه بهداشت و درمان هر شهر و شهرستان نیز باید اسامی دانش‌آموزانی را که در خانواده‌های پرخطر زندگی می‌کنند به آموزش‌وپرورش اعلام کند تا از ورود آن‌ها به مدرسه در راستای پیشگیری از تداوم انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود.
 

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha