خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 311
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۵:۳۷
در شهر دوست‌محمد از توابع شهرستان هیرمند؛

هدیه‌ای از سوی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان/ اولین مدرسه سبز کشور در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد

هدیه‌ای از سوی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان/ اولین مدرسه سبز کشور در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد
اولین مدرسه سبز کشور در استان سیستان و بلوچستان در شهرستان هیرمند افتتاح شد؛ هزینه ساخت این مدرسه از سوی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان هدیه شده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، اولین مدرسه سبز کشور در استان سیستان و بلوچستان در شهر دوست‌محمد از توابع شهرستان هیرمند، روز چهارشنبه 16 بهمن‌ماه افتتاح شد.

 

کلنگ این پروژه 17 بهمن سال 97 زده شد؛ البته به خاطر اهمیت و تخصصی بودن موضوع، طراحی و نقشه آن بیش از یک سال به طول انجامید.

 

 

این مدرسه که با حمایت‌های بنیاد برکت و همت هیئت آل یاسین ساخته‌شده، دبستان دخترانه است و حدود 180 دانش‌آموز در آن تحصیل خواهند کرد.

 

این مدرسه بر مبنای الگوهای معماری بومی استان و با دخیل کردن معماری مدارس سبز توسط «سارا اسکندر» طراحی‌شده و مدیریت و نظارت بر اجرای پروژه بر عهده مهندس «زکریا کریمی» بوده است. 

 

مدرسه سبز، شیوه نوین مدرسه‌سازی است که سازمان نوسازی مدارس از دو سال پیش آن را کلید زد؛ البته گروه جهادی آل یاسین یک سال قبل از آن شروع به طراحی و ساخت این مدرسه کرد و به‌نوعی در این امر پیش رو و خط‌شکن است.

 

زمین این مدرسه حدود 2000 متر است و پروژه در سه فاز نهایی می‌شود. فاز اول که کلاس‌های درس است، 700 متر زیربنا دارد و 9 کلاس را تشکیل می‌دهد که یک حیاط گل‌کاری شده و حوض آبی وسط آن قرارداد.

 

فاز دوم این کار کتابخانه و نمازخانه و فاز سوم بخش مدیریت و فضاهای الحاقی است. در صورت اعلام آمادگی خیر یا خیرینی بنای آن به‌سرعت ساخته خواهد شد؛ طرح‌های فاز دوم و سوم آماده است.

 

 

حمید خانمحمدی مدیر هیئت جهادی آل یاسین در مراسم افتتاحیه این مدرسه گفت: هزینه ساخت فضای آموزشی مدرسه سبز هیرمند را مقام معظم رهبری تأمین کردند و به دانش‌آموزان عزیز این مدرسه هدیه دادند.

 

وی با اشاره به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست آمریکایی‌ها و دستور ترامپ، افزود: اگر سردار سلیمانی یک‌تنه با جهان استکبار به مبارزه پرداخت و نقشه‌های میلیارد دلاری آن‌ها را نقش بر آب کرد، پس همه ما می‌توانیم مانند حاج قاسم باشیم و باید یاد بگیریم مبارزه کنیم.

 

 

خانمحمدی گفت: الآن که در نقطه صفر مرزی هستیم باید پاسخ قتال آن‌ها را با مبارزه بدهیم؛ هرکسی در حوزه مأموریتش حداکثر توانش را بگذارد تا کارش را درست انجام دهد؛ دانش‌آموز با درس خواندنش، معلمین با آموزش و پروش صحیح، مسئولین با درست انجام دادن مأموریتشان.

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha