خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 3186
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۵
استاندارسیستان وبلوچستان:

مرز میلک به زودی ساماندهی می‌شود

مرز میلک به زودی ساماندهی می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه مرز میلک به زودی ساماندهی می‌شود، گفت: پایانه مرزی میلک یکی از استراتژیک‌ترین مرزهای استان است و نباید محلی برای سوء استفاده عده‌ای برای فعالیت‌های بازارچه‌ای و بی نظمی و اخلال در آن باشد

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی‌موهبتی در حاشیه نشست کارگروه ویژه مرز استان که با هدف ساماندهی پایانه مرزی میلک در محل فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شد، اظهار داشت: در مقاطعی از زمان به مرز میلک کم توجهی شده و دقت و نظارت جدی نشده است و این امر موجب شده روند ترانزیت و تجارت در این مرز به کندی انجام و منجر به گلایه‌مندی و نارضایتی بسیاری از صادر کنندگان و مسئولین کشور همسایه شود.

 

وی ادامه داد: با توجه به گزارشات دریافتی، در جلسه شورای تامین استان مقرر شد تیمی در محل مرز مذکور مستقر و مشکلات این پایانه را بررسی نمایند تا در کارگروه ویژه مرز تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مهمترین مبحث جلسه امروز این بود؛ که همه اعضاء متفق‌القول، همراه و همدل بودند تا تجارت سالم را تسریع و تقویت کنند و با اعمال غیرقانونی و سوء استفاده ها برخورد قانونی جدی صورت پذیرد.

 

 وی افزود: مرز میلک به عنوان مهم‌ترین مرز خشکی استان، دروازه ورود کشور افغانستان برای رسیدن به آب‌های آزاد است.

 

 موهبتی با بیان اینکه در سند آمایش استان ترانزیت و تجارت به عنوان یکی از مزیت‌های مهم استان در نظر گرفته شده است، افزود: ترانزیت و تجارت با توجه به ارز آوری، صادرات محصولات تولیدی و واردات نیازمندیها برای کشور عزت آفرین است.

 

 استاندار سیستان وبلوچستان گفت: برای آن دسته از مرزنشینانی که می خواهند از مزیت مرز استفاده کنند، فعال نمودن بازارچه های مرزی در دستور کار قرار گرفته و در همین راستا بازارچه مرزی گمشاد با رعایت اصول قانونی بازگشایی شده است.

 

 رئیس شورای هماهنگی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: براساس تصمیمات این جلسه تمامی خودروهایی که استانداردهای لازم را رعایت نمی کنند، متوقف و با رانندگان نیز برخورد خواهد شد و مجوز تیرپارک‌های متخلف هم باطل می‌شود.

 

وی در پایان گفت: با اجرایی شدن تصمیمات این جلسه و برخورد با اعمال فراقانونی، مردم نتایج مطلوب این تصمیمات را در آینده نزدیک خواهند دید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha