خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 3314
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۵:۳۳
سازمان منطقه آزاد چابهار گامی دیگر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در بخش آموزش برداشت

افتتاح مدرسه‌ای به نام مرحوم «حسین علیمرادی» در روستای محروم گراگی

افتتاح مدرسه‌ای به نام مرحوم «حسین علیمرادی» در روستای محروم گراگی
سازمان منطقه آزاد چابهار گامی دیگر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در بخش آموزش برداشت تا سه مدرسه 10 کلاسه امروز پنجشنبه افتتاح شود؛ یکی از این مدارس که در روستای گراگی از دهستان باهوکلات شهرستان دشتیاری ساخته‌شده به نام خیر مدرسه‌ساز، مرحوم «حسین علیمرادی» نام‌گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود در حوزه آموزش، در سال گذشته با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان و مشارکت موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری، احداث ۱۳ مدرسه در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری را باهدف توسعه زیرساخت‌های آموزشی شروع کرد. سه مدرسه با 10 کلاس از این پروژه، امروز پنجشنبه هشتم خردادماه افتتاح خواهد شد.

 

این مدارس در روستاهای پِت و گُراگی از دهستان باهوکلات شهرستان دشتیاری و همچنین نیام بیت از دهستان پیرسهراب بخش مرکزی شهرستان چابهار واقع‌شده‌اند که با ده کلاس درس و اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان ساخته و تحویل ۲۷۰ دانش‌آموز این روستاها می‌شوند.

 

بر اساس این گزارش، سال گذشته یکی از 13 مدرسه تفاهم‌نامه مذکور در روستای دج در بخش مرکزی شهرستان چابهار افتتاح شد ‌.

 

 

«حسین علیمرادی» مؤسس خیریه دست یاری به دشتیاری، سال گذشته در حادثه‌ی رانندگی هنگام بازدید از مدارس این مناطق جان باخت؛ به همین دلیل یکی از مدارسی که امروز قرار است دریکی از محروم‌ترین روستاهای جنوب بلوچستان (گراگی) افتتاح شود به نام این خیر نام‌گذاری شده است.

 

حسین علیمرادی، متولد سال ۱۳۷۴، فارغ‌التحصیل دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی، دبیر سابق کانون خیریه این دانشگاه و دانشجوی کارشناسی‌ارشد رشته حسابداری دانشگاه تهران بود که همسر و فرزند خردسال خود را با فقدان خود عزادار کرد.

 

این جوان جهادگر، سمن دانشجویی «دست یاری به دشتیاری» را در سال ۱۳۹۶ تأسیس کرد و قصد داشت با کمک خیرین، ۳۴۰ مدرسه برای ۳۰ هزار دانش‌آموز دشتیاری، یکی از مناطق محروم سیستان و بلوچستان بسازد اما بر اثر سانحه تصادف حین فعالیت جهادی از دنیا رفت.

 

علیمرادی در سال ۱۳۹۳ با منطقه دشتیاری در ۱۰۰ کیلومتری چابهار آشنا شده بود و از همان سال، شروع به فعالیت در این منطقه کرد. او در زمان حیات سه مدرسه در منطقه دشتیاری ساخت و قرارداد ساخت ۲۳ مدرسه دیگر را منعقد کرد؛ از این تعداد ۱۳ مدرسه با ۸۳ کلاس درس با مشارکت سازمان منطقه آزاد و خیرین در دست اجراست.
 


حنانه اربابی خبرنگار اس.بی پرس از چابهار

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha