خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 337
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۸:۲۶
تشدید طوفان در سیستان و بلوچستان

وزش باد با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت در زاهدان/ شعاع دید افقی به 2000 متر کاهش یافت

وزش باد با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت در زاهدان/ شعاع دید افقی به 2000 متر کاهش یافت
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت در زاهدان سبب شد تا شعاع دید افقی به 2000 متر کاهش یابد.

به گزارش اس.بی پرس، محمود دیانتی می‌گوید: وزش باد شدید و گردوخاک در نصرت آباد موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی به 500 متر شد.

 

وی گفت: صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در نصرت آباد به 22 متر بر ثانیه معادل 76 کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه بین المللی این شهر را به 500 متر کاهش داد.

 

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی استان ادامه داد: علاوه بر زاهدان و نصرت آباد، وزش باد در شهرستان های مهرستان و خاش نیز در جریان است که به دلیل شرایط ژئومورفولوژیکی این مناطق تا این لحظه گردوخاکی از این نواحی گزارش نشده است.

 

دیانتی در بخش دیگری با اشاره به آخرین وضعیت نقشه های پیش یابی گفت: همچنان وزش باد شدید تا روز چهارشنبه در استان ادامه دارد. البته روزهای سه شنبه و چهارشنبه سرعت وزش باد در زاهدان و شهرستان های شمال استان بیشتر از امروز خواهد بود.

 

وی با اشاره به احتمال اختلال در ترددهای جاده ای به ویژه در محورهای زاهدان-نصرت آباد- بم و بم-ایرانشهر و زاهدان-زابل از رانندگان خواست تا در زمان وزش باد و گردوخاک احتیاط کنند.

 

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سرعت وزش باد در نوار ساحلی استان قدری کمتر است و پیش بینی می شود بیشنه سرعت باد به 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین روزهای سه شنبه و چهارشنبه دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

 

دیانتی اضافه کرد: کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و تاسیسات، احتمال سقوط بنرهای تبلیغاتی و شکستن درختان، خطر سقوط اجسام از ارتفاع مخصوصا در ساختمان های نیمه کاره و اختلال در تردد های جاده ای، ریلی و هوایی از اثرات مخرب وزش باد شدید و توفان است.

 

انتهای پیام/#

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha