خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3391
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۴:۴۰
معاون میراث فرهنگی استان خبرداد

افتتاح خانه خلاق صنایع دستی در زاهدان

افتتاح خانه خلاق صنایع دستی در زاهدان
معاون میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار در کشور خانه خلاق صنایع دستی ۲۷ خردادماه امسال در زاهدان با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، ظهر امروز جلسه راه اندازی خانه خلاق با حضور نماینده پارک علم و فن آوری در دفتر معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد: برای اولین بار در کشور خانه خلاق صنایع دستی ۲۷ خردادماه امسال در زاهدان با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح میشود.

 

بهروز عیسی زهی گفت: این طرح سال گذشته با حضور معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای اولین بار در کشور در ساختمان دادگستری قدیم زاهدان با عنوان خانه خلاق صنایع دستی کلید خورد که در حال تکمیل مراحل و استقرار صنعتگران است.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: قرار است صنعتگران و هنرمندان فعال به پارک علم و فن آوری زاهدان معرفی شوند تا پس از بررسی و هماهنگی های لازم برای استقرار در محل پارک، ایجاد فروشگاه ها و کارگاه های تولیدی و استارتاپها در محل ساختمان قدیم دادگستری زاهدان اقدام کنند.

 

وی گفت: به زودی ۱۲ استارتاپ صنایع دستی ایجاد میشود و کارگزارهایی برای مشاوره، بسته بندی، طراحی محصول و معرفی در محل مستقر میشوند.

 

عیسی زهی بیان کرد: این طرح برای نخستین بار در کشور در استانها تهران و سیستان و بلوچستان آغاز شده و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته در استان سیستان و بلوچستان زودتر به بهره برداری برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: در صورت عملکرد موفق در این زمینه، خانه خلاق در چند شهرستان دیگر استان نیز راه اندازی میشود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

واکنش چهره‌ها به فوت سیروس گرجستانی

هاشم خان «متهم گریخت» به آسمان‌ها رفت

بررسی «سامانه‌های گزارشگری فساد»

آیا دست مفسدان با سامانه فساد رو می‌شود؟