خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3405
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

آمار مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۲۶ نفر رسید

آمار مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۲۶ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، گفت: آمار مبتلاشدگان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۲۶ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، «سید مهدی هاشمی شهری» گفت: افزایش روزانه مبتلایان به کرونا در هفته های اخیر نشان از آن می دهد که مردم دستور العمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند و اگر این شرایط حاکم باشد روز به روز  شاهد مبتلا شدن جمعیت زیادی از هم استانی های ما به بیماری کرونا خواهیم بود.  

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه 90 مورد جدید به بیماران کرونایی اضافه شده است، ادامه داد: روند ابتلا به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان فوق العاده بوده است.  

 

هاشمی شهری تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون  3 هزار و 615 بیمار تنفسی در بیمارستانهای بستری شده اند که از این آمار 3 هزار و 36 بیمار ترخیص شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه 2 هزار و 526 نفر در سیستان و بلوچستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند، افزود: در حال حاضر 61 بیمار کرونایی در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.  

 

هاشمی تصریح کرد: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستور العمل های بهداشتی، دورهمی ها و حضور در مراسمات پرسه  و عروسی ها، عواملی هستند که خطر ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد و جداً باید از آن خودداری کنیم.

 

 

پایان پیام/

منبع : shabestan.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

واکنش چهره‌ها به فوت سیروس گرجستانی

هاشم خان «متهم گریخت» به آسمان‌ها رفت

بررسی «سامانه‌های گزارشگری فساد»

آیا دست مفسدان با سامانه فساد رو می‌شود؟