خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3406
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۹
رئیس اداره امور معادن سازمان صمت سیستان و بلوچستان اعلام کرد:

فعالیت 69 معدن با اشتغال یک هزار و 750 نفر در شهرستان زاهدان

 فعالیت 69 معدن با اشتغال یک هزار و 750 نفر در شهرستان زاهدان
رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در شهرستان زاهدان تعداد 69 معدن با اشتغال یک هزار و 750 نفر، فعال می باشند.

به گزارش اس.بی پرس، رضا یعقوبی در جلسه شورای معادن شهرستان زاهدان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان این مطلب، اضافه کرد: شهرستان زاهدان در حوزه ی معدن دارای قابلیت های زیادی است که با فعالیت هایی که در حال انجام است به دنبال این هستیم تا از این مزیت ها استفاده نماییم که منجر به رونق تولید وایجاد اشتغال در سطح شهرستان شود.

 

وی افزود: کرومیت، منیزیت، آنتیموان، منگنز، گل سفید، مس، آهن و ... از جمله مواد معدنی شاخص کشف شده در حوزه ی شهرستان زاهدان می باشند.

 

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: معدن و کارخانه مس چهل کوره ، کارخانه دانه بندی منیزیت نوک آباد، کارخانه سیمان سیستان از جمله طرح های صنایع معدنی شاخص و اجرا شده در شهرستان زاهدان هستند.

 

یعقوبی در پایان بیان داشت: طرح های صنایع معدنی در دست اجرا شهرستان زاهدان شامل کارخانه تولید شمش کاتد مس با پیشرفت فیزیکی 22 درصد، کارخانه تولید زینتر، کارخانه کاشی و سرامیک وشنگار با پیشرفت فیزیکی 85 درصد می باشند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : me-metals.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

واکنش چهره‌ها به فوت سیروس گرجستانی

هاشم خان «متهم گریخت» به آسمان‌ها رفت

بررسی «سامانه‌های گزارشگری فساد»

آیا دست مفسدان با سامانه فساد رو می‌شود؟