خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3633
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۱:۵۴
دهمرده عنوان کرد

لزوم رسیدگی سریع به مشکلات حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان

لزوم رسیدگی سریع به مشکلات حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس بر لزوم رسیدگی سریع به مشکلات حاشیه نشینی در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

حبیب اله دهمرده  در گفت و گو با خبرنگار اس.بی پرس، با اشاره به مشکلات استان سیستان وبلوچستان گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه مسئولان به استان سیستان و بلوچستان، پدیده حاشیه نشینی در بسیاری از نقاط این استان شکل گرفته و باعث به وجود آمدن بسیاری از معضلات و مشکلات در این استان شده است.

 

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ریزگردها، سیل، گرانی، تورم ، بیکاری و از همه مهم تر کمبود آب آشامیدنی از مهم ترین مشکلات استان سیستان و بلوچستان به شمار رفته و بسیاری از مردم این استان نسبت به بی توجهی مسئولان امر ناراضی و گلایه مند می باشند.

 

این نماینده مجلس در دوره یازدهم افزود: حاشیه نشینی پدیده ناگواری است که باید از به وجود آمدن آن جلوگیری کرد و با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان، استانی مرزی به شمار می رود، حاشیه نشینی می تواند آثار بسیار مخربی بر وضعیت این استان به وجود آورده و مرزها را خالی از سکنه کند.

 

عضومجمع نمایندگان استان سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان که دارای بالاترین ظرفیت های گردشگری و دارای ثروت بسیار است، اما از محرومیت برخوردار است و  این محرومیت با اضافه شدن ریزگردها، سیل، مشکلات اقتصادی و کمبود آب بیشتر از گذشته خود را نشان داده است، لذا مسئولان امر باید توجه ویژه ای به این استان داشته و در صدد رفع مشکلات این استان گام های اساسی بردارند همچنین برای حل معضل حاشیه نشینی در این استان تصمیمی جدی اتخاذ کنند.

 

 

پایان پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی