خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 370
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۳:۳۱
احمد فدایی در گفتگو با اس.بی پرس:

مخترع جوان سیستانی: قبل از اینکه یک مخترع باشم یک تولیدکننده‌ام/ اگر حمایت نشویم از ایران مهاجرت می‌کنیم

مخترع جوان سیستانی: قبل از اینکه یک مخترع باشم یک تولیدکننده‌ام/ اگر حمایت نشویم از ایران مهاجرت می‌کنیم
احمد فدایی گفت: امیدواریم حمایت واقعی کنند و اگر حمایت نکنند باوجوداینکه حدود ۱۶ سال است دوام آورده‌ایم، به خاطر آبرویمان مجبوریم ترک وطن کنیم؛ چون اگر بمانیم در همین کار هم ورشکست خواهیم شد و مایه سرافکندگی می‌شویم.

احمد فدایی مخترع جوان سیستان و بلوچستان، درباره‌ی کسب مدال طلای اختراعات جهان که در کشور تایلند برگزار شد، به خبرنگار اس.بی پرس می‌گوید: اختراعات و مدال‌های قبل را به‌صورت تکی انجام و کسب کرده‌ام، اما این بار من به همراه امیرحسین میر در این مسابقات شرکت کرده و این مدال‌ها را به‌صورت مشترک کسب کردیم.

 

وی بابیان اینکه آقای میر درگذشته ‌دانش‌آموزم بوده و الآن یکی از مخترعین کشور شده است، افزود: ایشان ابتدای کارش است و این مسابقات مقدمه‌ای برای موفقیت‌های بزرگ‌تر است و من آینده خوبی برایش متصور هستم.

 

فدایی با اشاره به اینکه هیچ حمایت دولتی و شخصی از او نشده است و کاملاً با هزینه‌های شخصی در مسابقات شرکت کرده‌، گفت: مجبوریم بابت هزینه‌ها هر بار وام بگیریم تا حاصل چندین سال تلاشمان از بین نرود و واقعاً این روزگار را بر ما سخت و تنگ می‌کند.

 

احمد فدایی بابیان اینکه در شرکت دانش‌بنیان چندین سال است کار تولید انجام می‌دهم، گفت: من در کنار مدال‌آوری، کارآفرین برتر کشور هستم و دوست دارم بیشتر به امر تولید تمرکز داشته باشم تا به‌واسطه‌ آن چندین جوان مشغول به کار شوند.

 

وی افزود: من قبل از اینکه یک مخترع باشم یک تولیدکننده‌ام که اختراعاتم ‌را تولید می‌کنم و این برای من بزرگ‌ترین افتخار است.

 

احمد فدایی ضمن ابراز گلایه‌مندی از عدم‌حمایت مسئولین گفت: داریم به یک نقطه‌ای می‌رسیم که واقعاً خسته‌کننده است.

 

این مخترع جوان سیستانی تأکید کرد: طرح‌های مختلفی به ارگان‌ها و مؤسسات مختلف ارائه داده‌ام، اما باوجوداینکه پروژه‌های بسیار عظیم و خوبی بوده‌اند، بازهم دیده نشدند.

 

فدایی تصریح کرد: پیشنهادهای بسیاری از خارج از کشور برای همکاری وجود دارد و باوجوداین پیشنهادهای بسیار خوب، حسن می‌کنیم ماندمان ظلم به خودمان است.

 

وی افزود: امیدواریم حمایت واقعی کنند و اگر حمایت نکنند باوجوداینکه حدود ۱۶ سال است دوام آورده‌ایم، به خاطر آبرویمان مجبوریم ترک وطن کنیم؛ چون اگر بمانیم در همین کار هم ورشکست خواهیم شد و مایه سرافکندگی می‌شویم.

 

احمد فدایی در توضیح برنامه‌هایش برای آینده گفت: ان‌شاءالله بتوانیم در آینده مسابقات اختراعات سوئیس و کانادا را شرکت کنیم که البته این مورد مستلزم حمایت است و به این سادگی نمی‌توان شرکت کرد، چون هزینه بسیار زیادی دارد که از توان ما خارج است.

 


انتهای پیام/#

 

گفتگو از فاطمه شیرزایی

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha