خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 3700
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۹:۰۵
پس از شنیدن و دیدن تصاویر نیاز‌های استان؛

داستان کمک بی‌سروصدای علی کریمی به مردم سیستان و بلوچستان

داستان کمک بی‌سروصدای علی کریمی به مردم سیستان و بلوچستان
 چهره محبوب فوتبال ایران نیز پس از شنیدن و دیدن تصاویر نیاز‌های استان سیستان و بلوچستان تصمیم گرفت مثل همیشه قدمی برای هموطنانش بردارد.

به گزارش اس.بی پرس، مؤسسه خادمین علی ابن ابی‌طالب از سال ۱۳۷۸ تأسیس شده است. مؤسس و مدیرعامل این مرکز خیریه «رسول خادم» است. این قهرمان پرافتخار و سرشناس کشتی کشور پس از کسب مدال طلای المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا این مؤسسه را تأسیس کرد. در همه این سال‌ها مؤسسه خادمین علی ابن ابی‌طالب در امور خیرخواهانه مشارکت داشته، اما یکی، دو سالی است که به خاطر رشد شبکه‌های مجازی این اقدامات نیکوکارانه علنی شده است.

 

این مؤسسه با همراهی برخی از چهره‌های ورزشی و هنرمندان اقلام غذایی و مواد ضدعفونی‌کننده مورد نیاز خانوار‌های نیازمند را تأمین و توزیع می‌کنند.

 

در ابتدای شیوع و بحران ویروس کرونا امکان فعالیت اقتصادی برای خانوار‌های روزمزد و نیازمند وجود نداشت. گفته می‌شد تنها راه مقابله با این ویروس، در خانه ماندن است و به همین دلیل مؤسسه خادمین علی ابن ابی‌طالب با شعار «بیایید کمک کنیم همه در خانه بمانیم» در کنار تأمین و توزیع اقلام غذایی و مواد ضدعفونی‌کننده این خانواده‌ها تلاش کرد تا شیوع این ویروس مهار شود.

 

خاطرتان باشد در هفته دوم عید حسن رحیمی یکی از قهرمانان کشتی که از سال گذشته همکاری داوطلبانه خود را با این مؤسسه به صورت جدی آغاز کرده بود، به میان مردمی رفت که به اجبار برای تأمین مواد غذایی ناچار هستند کار کنند و در ویدئویی از مردم خواست با کمک آن‌ها نیاز‌های اولیه خانوار‌های نیازمند در شهر تهران برای مدتی تأمین شود. تصاویری نیز منتشر شد که پرویز پرستویی را کنار قهرمانان نامی کشتی ایران یعنی رسول خادم، حسن رحیمی و کمیل قاسمی نشان می‌داد. این چهره‌های سرشناس در روز‌هایی کرونایی پیش افتادند و برای مردم کم‌بضاعت بسته‌های ارزاق می‌بردند.

 

تصاویر و اخبار کمک به مردم کرونا زده و همین‌طور این مؤسسه به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان به «علی کریمی» رسید.

 

جادوگر محبوب فوتبال ایران نیز پس از شنیدن و دیدن تصاویر نیاز‌های استان سیستان و بلوچستان تصمیم گرفت مثل همیشه قدمی بردارد.

 

 

تماس جادوگر با مجری تلویزیونی

پوریا تابان مجری سابق برنامه «ورزش از نگاه دو» مدتی می‌شود از طریق مؤسسه خیریه علی ابن ابی‌طالب مشغول خدمت به مناطق محروم و به ویژه استان سیستان و بلوچستان است.

 

پرویز پرستویی هنرپیشه معروف سینما نیز در صفحه شخصی خودش در اینستاگرام به این موضوع پرداخت و از پوریا تابان یاد کرد تا علی کریمی هم متوجه ماجرا شده و با این مجری تلویزیونی تماس تلفنی گرفت.

 

 

می‌خواهم به سیستان و بلوچستان کمک کنم، اما چطور؟

جادوگر محبوب فوتبال ایران در این تماس تلفنی از مجری تلویزیونی می‌پرسد قصد دارد یک جوری به استان محروم سیستان و بلوچستان و مردم آن کمک کند، اما نمی‌داند چطور و چگونه؟

 

پوریا تابان نیز به علی کریمی اطلاع می‌دهد با مؤسسه علی ابن ابی‌طالب همکاری می‌کند و استان سیستان و بلوچستان از لحاظ فضای آموزشی و مدرسه دچار مشکلات عدیده‌ای است و جادوگر شماره حساب می‌خواهد!

 

 

علی کریمی: چه خوب که پای آقای خادم در میان است

«من علاقه خاصی به آقارسول خادم داشته و دارم و حالا که پای او وسط است، دیگر خیلی خوشحال‌تر شدم!»

 

این جمله علی کریمی در تماس تلفنی به پوریا تابان بوده وقتی که متوجه می‌شود مدیرعامل و مؤسس این مرکز خیریه، رسول خادم قهرمان سابق جهان و المپیک است.

 

 

پول واریز می‌شود

علی کریمی بدون سؤال و جواب اضافی از مجری ورزشی تلویزیون شماره حساب گرفته و بلافاصله مبلغ قابل توجهی برای ساخت فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان واریز می‌شکند. پوریا تابان به جادوگر محبوب فوتبال ایران اطلاع می‌دهد بیش از یک میلیارد تومان جمع‌آوری شده تا به ۲۴ روستا رسیدگی شود. این مبلغ هم جهت ساخت خانه برای کپرنشین‌ها خواهد شد.

 

 

هزینه ساخت مدرسه کنید، لطفاً!

«لطفاً مبلغی که واریز کردم را هزینه ساخت مدرسه در سیستان و بلوچستان کنید!» علی کریمی از مجری تلویزیون می‌خواهد بی‌سروصدا این مبلغ صرف ساخت مدرسه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان شود.

 

 

دختر‌ها از کلاس ششم به بعد ترک تحصیل می‌کنند!

به اطلاع علی کریمی می‌رسد که در روستای ملاآباد استان سیستان و بلوچستان دختر‌ها از کلاس ششم به بعد ترک تحصیل می‌کنند. چرا؟ چون تعداد کلاس‌ها و فضای آموزشی اجازه نمی‌دهد بانوان این روستای محروم به تحصیلات خود ادامه داده و حتی دیپلم بگیرند.

 

شماره ۸ محبوب فوتبال ایران، اما وقتی این قصه را می‌شنود، بلافاصله می‌گوید آن پول صرف ساخت دبیرستان دخترانه شود.

 

 

حسن رحیمی کلنگ مدرسه ملاآباد را زد

کلنگ ساخت دبیرستان دخترانه توسط حسن رحیمی قهرمان سابق کشتی جهان، میثم نصیری (قهرمان کشتی آسیا) و اکرم خدابنده بانوی تکواندوی کشورمان، دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی اندونزی و اهل کرج زده شد.

 

این مدرسه به زودی به بهره برداری می‌رسد در حالی که علی کریمی علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن آن ندارد، اما واقعاً نمی‌شد از کنار این حرکت انسان‌دوستانه گذشت و چیزی ننوشت.

 

علی کریمی ۱۲۷ بازی ملی را در کارنامه دارد، اما هیچ علاقه‌ای به رئیس شدن در فدراسیون فوتبال ندارد. جادوگر حتی علاقه‌ای هم به نامزد شدن در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ندارد ولو آنکه اساسنامه جدید فدراسیون (ارسالی به فیفا) این اجازه را به او بدهد!

 

در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال بازیکنانی که ۱۰۰ بازی ملی داشته باشند، می‌توانند کاندیدا شوند، اما برای علی کریمی حکومت بر دل مردم محروم روستای ملاآباد سیستان و بلوچستان در ۷۰۰ کیلومتری شهر زاهدان اهمیت بیشتری دارد. همان‌طور که پیش‌تر نوشتم علی کریمی اصلاً و ابداً راضی به رسانه‌ای شدن این حرکات خیرخواهانه نیست، اما بی‌دلیل نیست این همه محبوب است. باید از فوتبالیستی می‌نوشتیم که هم نزد قرمز‌ها مقبولیت دارد و هم آبی‌ها و چه کسی می‌تواند خاطره تشویق شدن او را پس از بازی با استقلال تهران آن هم به عنوان سرمربی سپیدرود رشت فراموش کند؟

 

علی کریمی نه اهل مصاحبه است و نه دیده شدن در صدا و سیما را دوست دارد، اما تا دل‌تان بخواهد دلش دریایی است. تعداد فالوور‌های علی کریمی به تازگی به ۶ میلیون رسیده است. ۶ میلیون نفری که کنار شاید ۳۰ یا ۴۰ میلیون نفر دیگر فارغ از فضای مجازی فقط و فقط او را به خاطر همین انسان بودن و مشارکت دائمی در فعالیت‌های خیرخواهانه دوست دارند و تحسین می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : fararu.com

نظرات شما

capcha