خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3767
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۹:۵۷
درخصوص مشکل آب زاهدان؛

شهریاری پیگیر جلسه با وزیر نیرو

شهریاری پیگیر جلسه با وزیر نیرو
شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ریزی میکنیم تا با وزیر نیرو جلسه ای داشته باشیم و مطالبات مردم استان را در خصوص اب به گوش مسئولان برسانیم.

به گزارش اس.بی پرس، معاون عمرانی استاندار گفت: زاهدان در هر ثانیه به 2300 لیتر اب نیاز دارد که تنها 1750 لیتر بر ثانیه تامین میشود و 550 لیتر در ثانیه نیز کمبود آب داریم.

 

بیجار افزود: موضوع کرونا نیز باعث افزایش 20 درصدی استفاده از منابع ابی شده است.

 

مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب استان گفت: امروز 60 درصد اعتبار 19 میلیارد تومانی از منابع استان به مشکل اب زاهدان تخصیص یافت تا روند انجام اقدامات سرعت بیشتری بگیرد.

 

وی افزود: قرار است ظرفیت یک شیرین کن وارد مدار شود که در فاز یک 1500 متر مکعب تا پایان تیر ماه و در فاز 2 تا 20 مرداد ماه تمام ظرفیت این اب شیرین کن وارد مدار میشود که همین سبب میشود تا مشکل کمبود اب شهروندان زاهدانی امسال رفع شود.

 

وی ادامه داد: امروز با تلفیق خط یک و دو و افزایش تعداد پمپ ها در خط یک 250 لیتر در ثانیه افزایش می یابد که همین سبب رفع مشکل کم ابی در سال اینده خواهد شد و اگر در سه سال اینده خط دوم انتقال اب کامل شود و این ظرفیت وارد مدار شود قطعا مشکل اب رفع میشود.

 

شهریاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در بازدید از سایت اب شیرین کن زاهدان گفت: تماس های مردمی در خصوص مشکل اب باعث شد که امروز بازدیدی از اب شیرین کن شهر زاهدان داشته باشیم .

 

شهریاری افزود: تقاضای ما از مدیریت اب و فاضلاب این است که اگر کمبودی است برای همه شهروندان باشد و اب عادلانه در بین همه مردم توزیع شود .

 

وی ادامه داد: برنامه ریزی میکنیم تا با وزیر نیرو جلسه ای داشته باشیم و مطالبات مردم استان را در خصوص اب به گوش مسئولان برسانیم.

 


download

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد