خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 3788
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۸
نمکی بر زخم های مردم مهرستان

تعطیلی 9 ماهه داروخانه/کووید 19 هم به رنج روستای 6 هزار نفری دیهی پایان نداد

تعطیلی 9 ماهه داروخانه/کووید 19 هم به رنج روستای 6 هزار نفری دیهی پایان نداد
 اهالی روستای دیهی شهرستان مهرستان سیستان و بلوچستان که از 9 ماه قبل داروخانه درمانگاه روستایشان تعطیل شده است، خواستار رفع این معضل از سوی متولیان امر شدند.

به گزارش اس.بی پرس، یکی از اهالی روستای دیهی با ارسال پیامی به این پایگاه خبری از تعطیل بودن داروخانه این روستا ابراز گلایه کرد و خواستار رفع این معضل از سوی متولیان امر شد. 

 

وی گفت: داروخانه مرکز سلامت روستای دیهی فاقد مسئول فنی و بهیار است و مردم برای تهیه دارو به شهر مراجعه می کنند.  

 

این روستایی ادامه داد: همچنین این روستا به مدت 9 ماه رنگ پزشک را به خود ندیده تا این که هفته گذشته یک پزشک در مرکز سلامت روستا مستقر شد اما همچنان مشکل تهیه دارو در روستای دیهی پا برجاست.

 

 

پیمودن 20 کیلومتر راه برای خرید دارو 

عبدالنبی دامنی عضو شورای شهر روستای دیهی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: روستای دیهی در فاصله 20 کیلومتری از شهر مهرستان قرار دارد که مردم برای تهیه داروی مورد نیاز خود دچار مشکل شده اند. 

 

وی افزود: این روستا از 9 ماه قبل فاقد پزشک و داروخانه در درمانگاه بوده که هفته گذشته یک پزشک برای روستا در نظر گرفته شد و در حال حاضر در درمانگاه مستقر است. 

 

عضو شورای روستای دیهی ادامه داد: اکثر مردان این روستا در طول روز سرکار هستند و نمی توانند برای تهیه دارو به شهر بروند که به اجبار مادران برای تهیه داروی مورد نیاز به مهرستان مراجعه می کنند. 

 

دامنی خاطر نشان کرد: باتوجه به شیوع کرونا و وضعیت موجود در مهرستان، متاسفانه مردم این روستا این روزها علاوه بر رنج بیماری، از خطر ابتلا به کووید 19 نیز در امان نیستند و برای تامین دارو مشکل دارند.

 

وی تصریح کرد: بهتر است مسئولان امر، برای داروخانه درمانگاه یک مسئول فنی در نظر بگیرند تا این معضل روستاییان نیز مرتفع شود، چراکه عدم توجه به این مسئله در بحران کرونا می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای بیماران به دنبال داشته باشد.
 

 

انتهای پیام/

منبع : shastoon.ir

نظرات شما

capcha