خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3798
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۸:۳۰
معاون صنایع دستی اداره‌کل استان خبر داد؛

هفت اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهر اصالت یونسکو دریافت کرد

هفت اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهر اصالت یونسکو دریافت کرد
معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون هفت اثر از صنایع دستی این استان توانستند مهر اصالت یونسکو را دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، بهروز عیسی زهی با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۱ چهار اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان شامل ۲ اثر سفال کلپورگان از مروارید دهواری، خامه دوزی شهین شهرکی و سوزن دوزی زرخاتون عظیمی از این استان موفق شدند نشان یونسکو را دریافت کنند.

 

وی گفت: ۲ اثر سوزن دوزی از فرنگیس جمالزهی و حور بی بی جمالزهی و یک اثر خامه دوزی سیستان از مریم قادری در سال ۹۷ مهر اصالت یونسکو را دریافت کردند.

 

معاون صنایع دستی ادارهکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: ۲۵ اثر صنایع دستی این استان نیز در سال ۹۸ نشان ملی مرغوبیت را دریافت کردند و امسال از میان این آثار برترین‌ها برای دریافت مهر اصالت یونسکو کاندید می‌شوند.

 

وی ادامه داد: نشست اعطای نشان ملی مرغوبیت و مهر اصالت یونسکو هر ۲ سال یکبار برگزار می‌شود که به احتمال زیاد این نشست امسال برگزار خواهد شد.

 

عیسی زهی گفت: آثار برای دریافت مهر اصالت باید دارای ویژگی‌هایی مانند نوآوری، حفظ اصالت، استفاده از مواد اولیه ارگانیک و طبیعی و عدم استفاده از مواد غیرطبیعی باشند.

 

انتهای پیام/#

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید