خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 3850
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۷:۴۱
در پی بی توجهی مسئولان شهری؛

سگ های ولگرد پسر بچه زاهدانی را دریدند/ چه کسی پاسخگو است؟

سگ های ولگرد پسر بچه زاهدانی را دریدند/ چه کسی پاسخگو است؟
کوتاهی و سهل انگاری مسئولان در موضوع جمع آوری سگ های ولگرد، باعث شد روز گذشته این حیوانات به یک پسربچه زاهدانی حمله و او را به شدت زخمی کنند.

به گزارش اس.بی پرس، جولان سگ‌های بی صاحب در کلان شهر زاهدان به ویژه مناطق حاشیه‌نشین یکی از مهم ترین چالش هایی است که مردم با آن روبه رو بوده و خواهان رفع این معضل از سوی مسئولان هستند.

 

 تردد سگ‌های بی‌صاحب در سیستان وبلوچستان و حمله به مردم به ویژه زنان و کودکان اتفاقی است که در سال های گذشته نیز بارها رخ داده و به نظر می رسد مسئله "سگ‌های بی صاحب" در حال تبدیل به یک بحران جدی باشد که مسئولان شهری و استانی از حل آن عاجزند.

 

با این تفاسیر مدتی است که پرسه زدن این سگ‌ها در کوچه و خیابان های اقصی نقاط شهرستان های استان به امری عادی تبدیل شده و روزی نیست که تصاویر و گلایه‌ای از تردد این سگ ها از طریق شهروندان منتشر نشود اما آنچه که در این زمینه تکراری تر است، بی توجهی مسئولان به این موضوع مهم است.

 

گواه این مطلب؛ حمله دیروز سگ های ولگرد به پسر بچه ای در منطقه مهرشهر زاهدان است که کوتاهی و سهل انگاری مسئولان در موضوعی به این سادگی منجر به مشکلی بزرگ و بحرانی شد.

 

به گفته یکی از اعضای خانواده وی؛ قبلا چندین بار با شهرداری و شماره 137 تماس گرفته شده و اعلام کرده بودیم اما هیچ اقدامی شهرداری زاهدان و منطقه 5 انجام نداد.
 


 در این میان چندی پیش نیز برخی از ساکنین مهرشهر با بیان اینکه روزانه شاهد پرسه زدن سگ های ولگرد در کوچه و خیابان های این منطقه هستند، گفته بودند: تردد آزادانه سگ ها که هرروز به تعدادشان افزوده می شود آسایش را از اهالی سلب کرده؛ پرسه این حیوان به صورت گروهی در مجتمع ها و صدای زوزه آنان خواب را از چشمان مردم ربوده و از مسئولان مربوطه خواستار رسیدگی به این معضل هستیم.

 

به عقیده مهرنشینان زاهدانی، فرزندان آنها از ترس اینکه دچار حیوان گزیدگی شوند جرات بیرون رفتن از خانه را ندارند. شهرداری در این خصوص کوتاهی کرده و از معضل سگ های ولگرد به راحتی گذر می کند در حالی که جان افراد را این موجودات تهدید می‌کنند.

 

پیگیری این موضوع که مطالبه به حق شهروندان است از سوی خبرنگار ما در حال انجام می باشد و به محض پاسخگویی مسئولان امر به اطلاع عموم مخاطبان خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha