خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3863
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۳:۱۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد:

حضور جهادی روحانیون درتغسیل وتدفین اموات کرونایی سیستان وبلوچستان

 حضور جهادی روحانیون درتغسیل وتدفین اموات کرونایی سیستان وبلوچستان
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از تشکیل قرارگاه طلاب جهادی امام سجاد (ع) با حضور ۲۵ روحانی در زاهدان، ۱۰ روحانی در ایرانشهر و ۳۵ روحانی در منطقه سیستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس،  حجت الاسلام عیسی بزمانی با اشاره به اینکه کادر درمانی و مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، اظهار داشت: همچنین عده‌ای از جوانان به ضد عفونی معابر و خودروها می‌پردازند و عده‌ای دیگر نیز در بیمارستان‌ها به انجام امورات خدماتی مشغول هستند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: اما در این شرایط کسانی هم هستند که شاید کمتر از آنها سخن گفته شده باشد همچون جوانان جهادگر و طلبه‌های جهادی سیستان و بلوچستانی که خود را به غسال خانه‌ها رسانده‌اند تا جنازه‌های مسلمانان روی زمین نماند.

 

وی ادامه داد: با توجه به استفتاء رهبر معظم انقلاب مبنی بر انجام غسل و کفن بر میتی که بر اثر ویروس کرونا فوت شده تعدادی از روحانیون و طلاب جهادی با سازماندهی قبلی در بیمارستان‌ها و غسال خانه‌ها حاضر شده‌اند و افرادی که بر اثر بیماری کرونا از دنیا می‌روند را بر اساس اصول شرعی و اصول مورد نظر وزارت بهداشت تدفین می‌کنند.

 

حجت الاسلام بزمانی گفت: خوشبختانه شهرداری زاهدان نسبت به ساخت و تجهیز یک غسالخانه مجزا در آرامستان محمد رسول الله (ص) این شهرستان اقدام کرده و با وجود اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در فتوایی هم غسل و هم تیمّم را برای این متوفیان جایز اعلام کرده‌اند، گروه‌های جهادی و طلاب علوم دینی برای غسل، کفن و تدفین متوفیان کرونا مثبت به یاری آرامستان آمده‌اند.

 

وی تصریح کرد: قرارگاه طلاب جهادی امام سجاد (ع) با مشارکت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه، بسیج طلاب استان، دفتر نهاد رهبری در امور اهل سنت و اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.

 

 

اتمام پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha