خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3917
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۸:۰۴
در نشست خبری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک مطرح شد؛

از جشنواره منطقه‌ای تا تکمیل استادیوم ورزشی/ مسعود دهمرده از روزهای خوب ورزشی برای زهک خبر داد

از جشنواره منطقه‌ای تا تکمیل استادیوم ورزشی/ مسعود دهمرده از روزهای خوب ورزشی برای زهک خبر داد
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک از برگزاری جشنواره صنایع‌دستی، موسیقی محلی و ورزش‌های بومی در منطقه سیستان با حضور نماینده‌هایی از استان‌های همسایه خبر داد و درباره وضعیت استادیوم این شهرستان گفت: استادیوم ۲۵ درصد کارشده بود که الآن پیشرفت ۷۵ درصدی دارد و تا پایان سال ۹۹ ان‌شاءالله به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مسعود دهمرده، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک در نشستی خبری با جمعی از اصحاب رسانه و سمن‌های حوزه سیستان، پیرامون اجرای برنامه‌های سال‌های قبل و مدیریتش در شهرستان زابل و اجرای برنامه‌های سه ماه گذشته و برنامه‌های ورزشی آینده در شهرستان زهک عصر روز چهارشنبه 11 تیرماه ۹۹ در اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک گزارش‌هایی را ارائه کرد.

 

دهمرده ابتدا با اشاره به عملکردش در دو دوره ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل، از مشکلات، فعالیت‌ها، طرح‌ها و پروژه‌هایی که تکمیل و به بهره‌برداری رسیده‌اند، گفت و تصریح کرد: خانه کشتی زابل با همکاری مسئولین شهرستان زابل به‌خصوص آقای عارف نژاد پس از هفت سال تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

 

وی در ادامه به ساماندهی کلاس‌های آموزشی (آموزش فوتبال، آموزش داوران به تعداد ۲۵ داور، آموزش دوچرخه‌سواری)؛ تکمیل پروژه استخر شنا نشاط؛ کسب رتبه سوم مشارکت‌ها و جوانان؛ ارائه برنامه‌های مختلف در جهت همگانی کردن ورزش و پیاده‌روی در روستاهای کرباسک، اسکل و ... اشاره کرد.

 

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک با تأکید بر اینکه این شهرستان بالاترین سرانه فضای ورزشی در کشور را دارد، تصریح کرد: در شهرستان زهک باید یک سالن با ظرفیت ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر داشته باشیم و اولین کاری که پس از انتخابم، انجام دادم نامه‌نگاری در این خصوص بود.

 

دهمرده بابیان اینکه در آینده‌ای نزدیک افراد بزرگی در رشته‌های ورزشی کبدی، کشتی و دومیدانی به «زهک» خواهند آمد، گفت: در رشته‌ها دومیدانی استعدادهای خوبی داریم و مربی توانمندی مثل آقای بمپوری را دعوت کردیم که ایشان افراد بااستعداد را شناسایی کنند و اگر لازم شد برای آموزش به شهرستان‌های دیگر بفرستیم.

 

وی با اشاره به اینکه تیم‌های کبدی «زهک» امروز جزو تیم‌های برتر کشور هستند، افزود: در بحث حضور تیم کبدی در لیگ برتر مشکل مالی داریم و تیمی که به لیگ برتر برود نیاز به حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد.

 

دهمرده از برگزاری مسابقات منطقه‌ای در رشته‌های کشتی، کبدی و دومیدانی در شهرستان زهک خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تعداد روستاهای شهرستان زهک نسبت به زابل بیشتر است و 120 روستا در شهرستان زهک داریم، برای کشتی و کبدی سه سالن دیگر در سه‌نقطه‌ی دیگر شهرستان شناسایی و فعالیت خواهند کرد؛ ازجمله محمد شاه‌کرم، قلعه‌نو و حسنخون.

 

 

وی با تأکید بر اینکه هیئت‌های ورزشی باید از ادارات جدا شوند، از فعالیت هیئت رزمی شهرستان «زهک» خبر داد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک از برگزاری جشنواره صنایع‌دستی، موسیقی محلی و ورزش‌های بومی در منطقه سیستان با حضور نماینده‌هایی از استان‌های همسایه همچون بندرعباس، کرمان و خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این جشنواره که قرار است در شهرستان زهک برگزار شود از استان‌هایی که موسیقی اصیل دارند دعوت می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرستان زهک حدود ۱۸۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته و بیمه‌شده هست، افزود: از ظرفیت‌های بنیاد علوی استفاده کردیم و هزار دست پیراهن و شورت ورزشی که هر دست، قیمتی حدود ۶۵ هزار تومان داشت، تهیه و در اختیار ورزشکاران قراردادیم.

 

دهمرده با تأکید بر اینکه زمین والیبال در روستاهای شهرستان زهک توسط مشارکت بنیاد علوی ساخته‌شده است، افزود: در بحث چمن مصنوعی و استادیوم ورزشی و همچنین تیم کبدی شهرستان، بنیاد علوی نقش پررنگی دارد.

 

حمایت از ورزشکاران برتر نیز یکی از مهم مهم‌ترین موارد مطرح‌شده از سوی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک بود.

 

 

دهمرده با تأکید بر اینکه در شهرستان زهک نسبت به زابل تعامل و همکاری مسئولین بهتر است، تصریح کرد: کارهای بسیار خوبی در شهرستان زهک انجام‌شده است و از مدیر قبلی جناب آقای جمشید شیخی بسیار تقدیر و تشکر می‌کنم اما در خصوص مکان‌های ورزشی باید خانه‌های ورزش روستا از ۱۳ تا به ۵۰ خانه ورزش روستایی برسد.

 

وی درباره استادیوم روزشی شهرستان زهک نیز گفت: استادیوم ورزشی شهرستان زهک ۲۵ درصد کارشده بود که الآن پیشرفت ۷۵ درصدی دارد و تا پایان سال ۹۹ ان‌شاءالله به بهره‌برداری خواهد رسید؛ البته کمک‌های بنیاد علوی در این خصوص بسیار به روند پیشرفت این پروژه کمک کرد.

 

دهمرده درپایان از حمایت های فرماندار زهک  مهندس اربابی و اینکه بعضی از پروژه های ورزشی را جزو پروژه های جهش تولید قرار دادند و برساخت زودتر آنها از جمله خانه جوان زهک و استادیوم ورزشی جدیت دارند تشکر نمود و افزود: تکمیل خانه جوان و پروژه استادیوم ورزشی زهک تا پایان سال 99 به بهره برداری خواهد‌ رسید.

 

وی تصریح کرد: این پروژه ها توسط فرماندار محترم جز پروژه های جهش تولید قرار گرفته و ایشان حمایت خود را جهت ساخت و تکمیل آنها تا پایان سال خبر داده‌اند.

 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی و زهرا سعادت پاک

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید