خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3925
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۳۲
مرور سریع خطبه های این هفته

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه برخی شهرستان های سیستان وبلوچستان

خلاصه ای از خطبه های نمازجمعه برخی شهرستان های سیستان وبلوچستان
نماز جمعه این هفته در شهرستان های سیستان وبلوچستان با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد؛ در ادامه خلاصه ایی از خطبه ای نماز جمعه در برخی شهرستان های استان قابل مشاهده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، نماز جمعه این هفته در شهرستان های سیستان وبلوچستان با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد و در ادامه خلاصه ایی از خطبه ای نماز جمعه در برخی شهرستان های استان قابل مشاهده است:

 


حجت السلام محامی امام جمعه شهرستان زاهدان : مسئولان به کمبود تجهیزات و زیرساخت‌ها برای انتقال و توزیع مناسب آب توجه جدی داشته باشند.

 

وی قاطعیت در مبارزه با فساد را یکی دیگر از مطالبات مهم رهبری عنوان کرد و افزود: این نکته خصوصا در سیستان و بلوچستان که به خاطر مرز گسترده جغرافیایی و بودجه‌های فراوان ورودی به استان، زمینه لغزش و گرفتاری به فساد زیاد است باید با دقت بیشتری دنبال شود.

 

آیت‌الله محامی یکی دیگر از عرصه‌های عدالت را فضای خانواده دانست و با قرائت احادیثی درباره اهمیت رسیدگی به خانواده، اظهار داشت: مردان نسبت به زنان و فرزندان خصوصا دختران علاوه بر رعایت عدالت، لطف و برخورد صمیمانه بیشتری داشته باشند.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با ابراز خشنودی نسبت به رتبه اول استان در نرخ ازدواج و هم‌چنین کمترین میزان طلاق ولی برخی از آمارهای استان در زمینه خانواده را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: بالاترین نرخ زنان سرپرست خانوار، بالاترین آمار زنان بدسرپرست، بالاترین نرخ بی‌سوادی و عدم امکان ادامه تحصیل برای دختران و بالاترین نرخ تولد کودکان معتاد، زیبنده جامعه اسلامی استان نیست.

 

وی با تاکید بر احساس مسئولیت بیشتر مردان نسبت به همسر و فرزندان، بیان کرد: رعایت اخلاق، تلاش در جهت فراهم کردن زمینه تحصیل فرزندان، رعایت مصلحت فرزندان در امر ازدواج و پرهیز از ازدواج‌هایی که بدون در نظر گرفتن کفویت و به خاطر منافع مادی به دختر تحمیل می‌شود و هم چنین اهتمام به امور قبل از ازدواج مثل آزمایش و غیره باید مورد اهتمام مردان جامعه قرار بگیرد.

 


حجت السلام راشکی امام جمعه موقت شهرستان زابل: خطاب به شهردار محترم، اگر انتقادی می شود، ناراحت نشوید بلکه از آن در جهت سازندگی استفاده نمایید، چقدر از ظرفیت اساتید دانشگاه استفاده نمودید؟ از ظرفیت نیروهای جهادی، بسیج و سپاه چه اندازه استفاده کردید؟ چقدراز ظرفیت نمایندگان محترم مردم شریف سیستان استفاده می کنید؟ 


ایشان ضمن تشکر از دونماینده محترم مردم سیستان که در بسیاری از موارد با هم و در کنار هم هستند، ان شاءالله این وحدت برای پیشرفت و آبادانی دارالولایه سیستان روز به روز بیشتر شود.
 

 

حجت السلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند: در طول اسلام دشمنان اهل بیت علیهم السلام همواره جایگاه خود را در خطر می دیدند و با آگاهی از کار خود اقدام به دشمنی با اهل بیت علیهم السلام می پرداختند.

 

وی ادامه داد: دشمن همواره در کمین است و امروز ما در برابر آنها هوشیار باشیم، دشمن به دنبال نصب تریبون برای خود است کاری که برخی از سیاست مداران ما به اشتباه به آن تن می دهند.

 

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: راه بیرون رفت از مشکلات، مبارزه با فساد واقتصاد مقاومتی است،آقایون خودشان باید پاسخگو باشند بجای اینکه از رهبری پاسخ می خواهند شما برای ملت چکار کرده اید.

 

 

حجت السلام و المسلمین پارسا امام جمعه شهر بنجار: به روز شهرداری و دهیاری اشاره و تصریح کرد: این روز را به همه کارگران زحمت کش شهرداری و دست اندرکاران دهیاریها تبریک و تهنیت عرض می کنم و از زحمات و خدمات ارزشمند آنها در حوزه شهری و روستایی تقدیر و تشکر می کنیم و از مسئولین محترم درخواست می شود که نسبت به افزایش بودجه شهرداری ها و دهیاری ها اقدام کنند که امکانات بهتری برای منطقه جذب شود.

 

وی در ادامه به مهمترین مشکلات در حوزه شهرداری و دهیاری پرداخت و مهمترین مشکلات در این حوزه ها را چنین عنوان نمود: عدم درآمد زایی مناسب، مدیریت ناصحیح و ناکارامد و یا مدیریت مثبت ناپایدار که باعث کم‌کاری و اجحاف در حق مردم و حیف و میل بیت المال می‌شود.

 

وی افزود: تخلف و اختلاس از هر نفر چه حقیقی و حقوقی پسندیده نیست و چه از مردم که به بیت المال آسیب وارد کنند و چه از مسئولین که روی صندلی نشسته که برای به دست آوردن آن ۷۲ شهید دادیم یعنی یک کربلا برپا شده است. وقتی مردم این همه تخلف اختلاس و فساد را در  دستگاههای مختلف می بینند توقع دارند چنین تخلفاتی نباید انجام شود و ثانیاً اگر فرد تخلف کرد باهاش برخورد جدی شود  چرا که حضرت آقا فرمودند از نظر من هیچ کس مسئولیت آهنی ندارد و همه در برابر قانون و مسئولیت های خودشان پاسخگو باشند و باید جواب بدهند.

 

 

حجت السلام خدری امام جمعه شهرستان زهک: امروز می بینیم نامه های سرگشاده ای خطاب به رهبری می دهند و رهبری را مورد سوال قرار می دهند؛ چرا؟ در این چهار دهه از انقلاب اسلامی بیش از سه دهه هم دولت و هم مجلس بخش عمده؛ در اختیار افرادی تحت عنوان اصلاح طلب ها بوده چرا امروز لیدرهای آن ها نامه ی سرگشاده خطاب به رهبری می دهند رهبری چه نقشی در مجموعه اجرایی کشور دارد اصلا رهبری می تواند در امور کشور دخالت کند؟ بی تردید نمی تواند دخالت کند.

 

وی ادامه داد: وظایف رهبری پنج مولفه در قانون اساسی و سی و هشت مولفه برای رئیس جمهور از قوانین اساسی در اختیار اوست، پس چرا نامه ی سرگشاده به رهبری میفرستند؟ مدیریت ولی فقیه در ارتباط با مجموعه ی نظامی سپاه پاسداران به کجا رسیده است؟ این مدیریت ولی فقیه است امروز اگر دشمن نمی تواند به ما چپ نگاه کند اگر امروز امنیت داریم اگر با زدن مدرن ترین و گران قیمت ترین پهباد آمریکایی جرات نکرد چپ به ما نگاه کند به خاطر چیست؟ به خاطر اقتدار نیروهای مسلح است.

 

 خدری تصریح کرد: امروز شرم باد بر کسانی که نامه سرگشاده می دهند به جای اینکه از رئیس قوه مقننه بپرسند که چرا این بی ثباتی در بازار ارز در بازار مسکن و امثال اینهااست، به رهبری نامه می فرستند! شما باید پاسخگو باشید هفت سال نظام اسلامی را معطل کردید برای برجامی که فرجامی نداشت؛ بارها رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکا بدذات، بدعهد، مکار و حیله گرند و در برجام فرمودند با رعایت ۹تبصره می توانید زیربار برجام بروید ولی زیرپا گذاشتید و گفتید به برجام امیدواریم همه چیز را به برجام گره زدید. 

 

وی خاطر نشان کرد: امروز کارهایی انجام می دهند که اهدافشان مشخص هست می خواهند مجلس انقلابی که امروز پای کار امده و قوه قضاییه انقلابی را عصبانی کنند باید مجلس و قوه قضاییه مبارزه با فساد را ادامه و دست های فاسد را قطع کنند مردم هم خوب می فهمند... آن ها یکی از اهداف شان هم این است که انتخابات رئیس جمهوری که در پیش رو هست را کمرنگ کنند.

 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha