خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3953
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۱۶
کم فروشی؛

جریمه کم فروشی چگونه است؟

جریمه کم فروشی چگونه است؟
در این گزارش جریمه کم فروشی با عنایت به دفعات تکرار در طول هر سال تشریح شده است.

به گزارش اس.بی پرس، طبق ماده ۵۸ قانون تعزیرات حکومتی کم فروشی؛ عبارت است از عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت کمتر از‌میزان یا معیار مقرر شده.

 

جریمه کم فروشی با عنایت به دفعات تکرار در طول هر سال به شرح زیر است:

 

متخلف علاوه بر الزام به پرداخت خسارت وارد شده به خریدار یا مصرف‌کننده در مرتبه اول به دو برابر مبلغ کم‌فروشی و در مرتبه دوم به چهار برابر مبلغ کم‌فروشی جریمه می‌شود.

 

در مرتبه سوم به شش برابر مبلغ کم‌فروشی جریمه می‌شود و علاوه بر پرداخت جریمه پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به‌عنوان متخلف صنفی به‌مدت دو هفته نصب می‌شود.

 

در مرتبه چهارم به هشت برابر مبلغ کم‌فروشی جریمه می‌شود و پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به‌عنوان متخلف صنفی به‌مدت یک‌ماه نصب می‌شود.در مرتبه پنجم و مراتب بعدی به ده برابر مبلغ کم‌فروشی جریمه می‌شود و به‌مدت دو ماه پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به‌عنوان متخلف صنفی نصب می‌گردد.

 

همچنین به مدت شش ماه پروانه کسب وی تعلیق و محل کسب تعطیل می‌گردد.

 

تبصره ـ عدم انجام خدمات پس از فروش در دوره ضمانت(گارانتی) توسط متعهد در حکم کم‌فروشی است و متخلف از این امر علاوه بر انجام خدمت مربوط، به جریمه‌های موضوع این ماده نیز محکوم می‌شود. مبنای محاسبه ارزش خدمات پس از فروش، قیمت کارشناسی خدمات مورد نظر است که توسط کارشناسان سازمان حمایت از مصرف ‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی