خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3962
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۷:۰۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبرداد

فوت روزانه 5 تا 10 بیمار کرونا در سیستان و بلوچستان

فوت روزانه 5 تا 10 بیمار کرونا در سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در تیر ماه، تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا به طور هشدار دهنده ای افزایش یافته به طوری که روزانه ۵ تا ۱۰ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را ازدست می دهند.

به گزارش اس.بی پرس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در تیر ماه، تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا به طور هشدار دهنده ای افزایش یافته به طوری که روزانه ۵ تا ۱۰ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را ازدست می دهند.

 

هاشمی شهری باتاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در اماکن عمومی افزود: در صورت استمرار این وضعیت، ظرفیت خدمات بیمارستانی و مراکز بهداشت و درمان تحلیل خواهد رفت و از طرفی همه گیری تابستانی به فصل پاییز متصل خواهد شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: متاسفانه گردش ویروس کرونا با افزایشی انفجاری در استان ادامه دارد بطوری که از هر ۵ نفر در خانواده ۱ نفر مبتلا شده است.

 

طباطبایی افزود: در حال حاضر نمی توان منتظر واکسن و یا داروی مؤثری برای درمان کرونا بود و رعایت بهداشت فردی موثرترین راه پیشگیری است که باید جدی بگیریم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان هم در این جلسه گفت: با تداوم این شرایط برخی محدودیت ها مثل؛ کاهش فعالیت های اقتصادی، تعطیل شدن استخر ها و تالار های پذیرایی، تعیین ساعات مشخص برای کار پاساژ ها و به طور کلی تعطیل شدن مراسمات عروسی و عزا دوباره اجرایی می شوند.

 

موهبتی با بیان این که بزودی دستورالعمل های جدید بهداشتی ابلاغ خواهد شد، تاکید کرد: مردم باید در کنار کادر درمان روش های پیشگیرانه کنترل این بیماری را جدی بگیرند و بیشتر از قبل دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی