خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3963
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۷:۴۰
بهره گیری از پتانسیل عظیم سپاه پاسداران؛

ورود سپاه به عرصه توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان

ورود سپاه به عرصه توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان
مدیر محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با تمام توان و بهره گیری از پتانسیل عظیم سپاه پاسداران ، تصمیم داریم در مسیر توسعه و آبادانی در حوزه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با جدیت و اراده‌ای ملی گام برداریم.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، در ادامه سلسله نشست های همفکری مدیرکل آموزش و پرورش استان با مسئولین نهاد انقلابی و مردمی سپاه پاسداران ،حمیدرضا رخشانی در دیداری صمیمانه با مدیر محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موضوع وضعیت فضاهای آموزشی و نحوه تسهیل شرایط توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان را بررسی و در حوزه احداث مدارس در مناطق مختلف توافق کردند.

 

رخشانی در این دیدار با اشاره به اقدامات ارزنده و ماندگار سازمان نوسازی مدارس کشور و مجموعه خیرین و موسسات خیری مردم نهاد در حوزه توسعه و ساخت فضاهای آموزشی در چند سال اخیر اظهار داشت :با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته ، اما با افزایش موالید در سطح استان و  رشد فزاینده آن بازهم نیاز شدید و محسوسی در این حوزه وجود دارد.

 

وی توسعه علمی و فرهنگی در کنار توسعه فضاهای آموزشی را یکی از اولویت‌های مهم و حیاتی در تقویت امنیت پایدار و از مهمترین رویکردهای دستگاه تعلیم و تربیت دانست.

 

مدیر محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی همه جانبه این نهاد مردمی و انقلابی در راستای کاهش مشکلات و چالشهای آموزش و پرورش در بخش فضاهای آموزشی بیان داشت: با بهره گیری از تمام توان و ظرفیت موجود و در سایه اراده ملی  در مسیر توسعه و آبادانی در حوزه آموزش و پرورش ورود کرده و به عنوان بازوی ،کمک یار و همراه این مجموعه خواهیم بود.

 

 

سردار برهغت  ادامه داد :  اعتقاد راسخ داریم هر آنچه در  دستگاه فرهنگی و انسان ساز  تعلیم و تربیت سرمایه گذاری و فرصت سازی شود ، نتایج مثبت و ماندگار آن به سطوح مختلف جامعه بر می‌گردد و در توسعه اجتماعی و فرهنگی در ابعاد مختلف و شاخص‌های گوناگون موثر خواهد بود .

 

وی سیستان و بلوچستان را سرزمینی با اصالت و با مردمانی غیور ، مرزداران شریف و نیازمند توجه و نگاه همه جانبه عنوان نمود و گفت: در برخی از حوزه‌ها در این سرزمین در اثر عقب ماندگی تاریخی ، متاسفانه چهره این استان را در قالب عنوان محروم یا کمتر توسعه یافته معرفی کرده که یقیناً شایسته مردمان این سامان نبوده و نیست و باید تلاش همگانی و نگاهی جهادگونه در تغییر شرایط موجود پایه کارباشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha