خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 3964
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۷:۴۸
اندر احوالات ماسکی که نجومی شد و حالا اجباری

ادارات دولتی اول ماسک بدهند بعد خدمات/ برخی مردم سیستان و بلوچستان نان شب ندارند، ماسک بخرند؟!

ادارات دولتی اول ماسک بدهند بعد خدمات/ برخی مردم سیستان و بلوچستان نان شب ندارند، ماسک بخرند؟!
ادارات دولتی در حالی از امروز به افراد بدون ماسک خدمات نمی‌دهند که تعداد کثیری از مردم استان سیستان و بلوچستان در معیشت خود مانده‌اند چه برسد به آنکه برای خرید ماسک‌هایی باقیمت گزاف کلی هزینه کنند؛ پس به نظر می‌رسد دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط ابتدا باید به این افراد ماسک رایگان بدهند و بعد خدمت کنند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، درحالی‌که زدن ماسک در کشور اجباری شده است، برخی از افراد مبتلا به کرونا در سطح شهرهای استان بدون استفاده از ماسک در حال تردد هستند. ادارات نیز در صورتی به افراد مراجعه‌کننده خدمات ارائه می‌دهند که از ماسک استفاده کنند.

 

این در حالی است که باوجود کمبود ماسک و قیمت بالای آن که هرروزه در حال افزایش است، بسیاری از مردم کم برخوردار استان که حتی به نان شب خود محتاج هستند، توانایی خرید ماسک را ندارند؟!

 

ادارات دولتی باید به‌طور رایگان یا باقیمت مناسب، ماسک را در اختیار افراد مراجعه کنند بدون ماسک قرار دهند تا با این کار در سلامت خود و سایر افراد جامعه نقش مؤثری داشته باشند. دولت باید در نظر داشته باشد که باوجود مشکلات ریوی مردم منطقه سیستان به خاطر بادهای معروف به 120 روزه، ابتلا به ویروس کووید 19 و تأثیراتی که بر روی ریه می‌گذارد به‌راحتی این مردم را از پای درخواهد آورد.

 

بادهای  120 روزه در منطقه سیستان (شمال استان) که همراه با گردوغبار و طوفان‌های خاکی است، هرساله تعداد زیادی از مردم را دچار بیماری ریوی و روانه بیمارستان می‌کند. درصورتی‌که مردم فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت نکنند تعداد آمار قربانیان روزبه‌روز بیشتر خواهد شد.

 

 

هرچند که این روزها تعداد مبتلایان و مراجعه‌کنندگان سیستانی به بیمارستان‌ها افزایش‌یافته است و به دلیل افزایش تعداد بستری‌شدگان، دیگر بیمارستان سینا قادر به بستری مراجعه‌کنندگان جدید نخواهد بود.

 

پس حالا که زدن ماسک در بیرون از خانه اجباری شده است، لازم است دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط درباره مردم کم‌توان مالی سیستان و بلوچستان تدبیری بیندیشند تا فاجعه انسانی رخ ندهد.


مهناز سالم پودینه خبرنگار اس.بی پرس از زابل
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی