خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4015
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۷:۰۴
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد

همکاری ۱۰۰۰ گروه جهادی با کمیته امداد

همکاری ۱۰۰۰ گروه جهادی با کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه هزار گروه جهادی تا پایان سال با امداد همکاری خواهند کرد، گفت: به کمک گروه‌های جهادی ۹ یونیت دندانپزشکی به مناطق محرومِ کم‌برخوردار ارسال شد.

به گزارش اس.بی پرس، مرتضی بختیاری در «مراسم واگذاری یونیت‌های دندانپزشکی به مناطق محروم و کم‌برخوردار» گفت: سال گذشته ۱۴۰ گروه جهادی با کمیته امداد همکاری می‌کردند که تا پایان امسال تعداد آنها به ۱۰۰۰ گروه جهادی می‌رسد.

 

وی ادامه داد: این گروه‌ها، جوانان مخلص و تحصیل کرده هستند که با تمام قوا به محرومان خدمت می‌کنند.

 

بختیاری با اشاره به اینکه مأموریت کمیته امداد، خدمت کردن به محرومین و مستمندان است، گفت: ما وظیفه حمایت از این گروه‌های جهادی را داریم و کاری که جهادگران در روستاها و مناطق محروم با ضریب ۷، ۸ و ۹ انجام می‌دهند، قابل تقدیر است و در این روستاها، مسجد پایگاه آموزشی جهادگران شده است.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: امروز کمیته امداد ۹ یونیت دندانپزشکی را به ۸ استان محروم سیستان و بلوچستان، کرمان، لرستان، خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ارسال می‌کند که تمامی این دستگاه‌ها توسط گروه‌های جهادی تهیه شده است.

 

وی به فعالیت گروه‌های جهادی اشاره کرد و گفت: فعالیت این گروه‌ها در حوزه اقتصادی، کشاورزی، باغداری، دام سبک و سنگین، آبزیان و … است که اتفاقات خوبی نیز در این حوزه‌ها رخ داده و این موضوع نشان‌دهنده آن است که فرهنگ انقلابی به روستاها برده شده است.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه در سایه انقلاب اسلامی باید مدینه فاضله تشکیل شود، گفت: در عرصه اشتغال، گروه‌های جهادی کارهای بزرگی انجام می‌دهند و از آنها به عنوان راهبران شغلی و هدایتگران کارآفرینان در مشاغل استفاده می‌کنیم.

 

بختیاری ادامه داد: گروهی از اساتید دانشگاه شریف، گروه جهادی را با هدف ماندگاری مشاغل خانگی راه‌اندازی کردند که یکی از محورهای اصلی امداد به عنوان یک راهبرد مشاغل خانگی است که از اشتغال خُرد و خانگی، اقداماتی را شروع کرده‌ایم.

 

بختیاری با اشاره به اینکه ۵۵ درصد خانوارهای تحت پوشش امداد را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: این افراد به دلایل مختلف، سرپرست خانوار شده‌اند و با حمایت از آنها می‌توانیم علاوه بر رونق مشاغل خانگی، در تربیت فرزندان آنها نیز کمک کنیم.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد: سال گذشته مددجویان کمیته امداد ۱۳۰ هزار مترمربع فرش بافته‌اند و به همین دلیل در سطح بین‌المللی دارای لِگوی (احسان) شدیم.

 

وی سپس با اشاره به اینکه در حوادث غیرمترقبه بسیار پرحادثه هستیم، گفت: گروه‌های جهادی در سیل، زلزله و … همیشه پیشگام بوده‌اند و اگر مبنای قانونی پیدا کنند، قطعاً حرکتی بیشتر و بهتر انجام می‌دهند.

 

بختیاری با تأکید بر اینکه مردمی کردن امدادگری جزو نگاه رهبری است، افزود: گروه‌های جهادی در این زمینه همیشه به ما کمک کرده و خواهند کرد و البته کمک خیرین و مردم را نیز نادیده نمی‌گیریم و برای مردمی کردن امدادگری، نیاز به کمک‌های مردمی داریم که در این خصوص گروه‌های جهادی همیشه پیشگام بوده‌اند.

 

به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، بحث درمان یکی از مسائلی است که اگر به سراغ آن نرویم، افراد محروم توانایی تأمین هزینه‌های آن را ندارند و ما باید درمان را به داخل خانه‌ها ببریم.

 

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه هزینه‌های درمان بالاست، گفت: سعی می‌کنیم با کمک گروه‌های جهادی بتوانیم در این راستا گام برداریم که امیدواریم از حمایت‌های مجلس و دولت نیز برخوردار باشیم.

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha