خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4037
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۸
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان:

نظام مهندسی و بنیاد مسکن سیستان بلوچستان تفاهم‌نامه امضا کردند

نظام مهندسی و بنیاد مسکن سیستان بلوچستان تفاهم‌نامه امضا کردند
 سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص ارائه خدمات مهندسی در بازسازی واحدهای مسکونی مناطق هدف در حاشیه شهرها و مناطق آسیب دیده از سیل در این استان تفاهم‌نامه مشترک امضا کردند.

به گزارش اس.بی پرس، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه اظهارداشت: ارائه خدمات مهندسی به مالکان ساختمان‌های مشمول این تفاهم‌نامه تا سقف ۱۰۰ متر مربع زیربنا رایگان است و تمام هزینه‌های مربوط به بخش نظارت و طراحی از سوی بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی پرداخت خواهد شد.

 

کامبیز نرماشیری ادامه داد: همچنین مطابق این تفاهم‌نامه سازمان نظام مهندسی سیستان و بلوچستان متعهد می‌شود دفاتر دارای صلاحیت را برای تهیه نقشه‌های طراحی استاندارد به افراد معرفی و نسبت به انتخاب ناظر اقدام کند.


وی افزود: تمام سازوکارهای مربوط به ارائه خدمات مهندسی نیز در خصوص این ساختمان‌ها مطابق قانون انجام خواهد شد.

 

رییس نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: متقاضیان در مناطق حاشیه شهر و نیز مناطق آسیب دیده از سیل می‌توانند با ارائه مدارک و دریافت معرفی نامه از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور پیگیری امور مربوط به ساخت و ساز به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مراجعه کنند.

 

وی امضای این تفاهم‌نامه را بسیار مهم دانست و افزود: از آنجایی که جمعیت زیادی در حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند که اغلب ساختمان‌های این مناطق فاقد استحکام لازم در برابر پدیده‌های طبیعی از جمله زلزله هستند با استفاده از این تفاهم‌نامه بازسازی و بهسازی بافت شهری در این مناطق انجام خواهد شد.

 

نرماشیری افزود: در سیل اخیر سیستان و بلوچستان ساختمان‌های زیادی آسیب دیدند که مفاد این تفاهم‌نامه به منظور بازسازی ساختمان‌های آسیب دیده اهتمام کامل دارد.

 

 

اتمام پیام/

منبع : khabarfarsi.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی