خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4046
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۴
جانشین نماینده‌ ولی فقیه در سیستان بلوچستان :

اختلاس‌ و فساد ناشی از نبود نظارت جدی است

اختلاس‌ و فساد ناشی از نبود نظارت جدی است
جانشین نماینده‌ ولی فقیه در سیستان و بلوچستان وجود اختلاس‌ها، مفاسد اقتصادی و مفاسد اخلاقی را ناشی از فقدان نظارت صحیح عنوان کرد و گفت: برای رفع محرومیت مردم استان نظارت‌ها تشدید شود و با متخلفان مطابق قانون و مقررات برخورد قاطع صورت گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام علیرضا بی‌نیاز ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: شناسایی فرصت ها و بهره مندی از ظرفیت های موجود در شهرستان خاش بستر رشد و پیشرفت علمی را فراهم می‌سازد.

 

حجت‌الاسلام بی‌نیاز تصریح کرد: مسوولان در هر منصب و جایگاهی تلاش خود را برای خدمت به مردم و رفع محرومیت های موجود دو چندان کنند.

 

وی با تأکید بر ضرورت به کارگیری مردم و استفاده از ظرفیت آنها برای حل بحران ها و موانع جامعه گفت: تحکیم مشارکت و حضور مردم و همچنین ایجاد فضای اعتماد برای ملت عرصه ی تعالی جامعه را نمایان می‌کند.

 

جانشین نماینده‌ ولی فقیه در سیستان بلوچستان نقش علما،معتمدین و ریش سفیدان را در حل معضلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی پر اهمیت عنوان کرد و افزود: تقویت و استحکام بخشیدن به وحدت عملی در سیستان و بلوچستان عامل رشد مردم و پیروزی در برابر دشمنان خواهد شد.

 

حجت الاسلام بی‌نیاز ضمن تاکید بر تقسیم بندی در فعالیت ها برای خدمت هرچه بیشتر به مردم و برنامه ریزی جهت حل مشکلات کنونی و آینده نگری بحران های آتی گفت: جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی،رفع فقر و محرومیت مهم ترین برنامه مدیران در ادارات باشد.

 

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در شاخص های رشد ازدواج و کاهش طلاق حائز رتبه مطلوب در کشور است گفت: علی رغم وجود شاخصه های مثبت بیش از ۱۸ درصد از جمعیت استان را خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست تشکیل می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام بی‌نیاز وجود اختلاس ها، مفاسد اقتصادی و مفاسد اخلاقی را ناشی از فقدان نظارت صحیح عنوان کرد و افزود: برای رفع محرومیت مردم استان نظارت ها تشدید شود و با متخلفان مطابق قانون و مقررات برخورد قاطع صورت گیرد.

 

بی‌نیاز یاد آور شد: احتمام به ضرورت اشتغالزایی و رونق خودکفایی سبب تأمین نیازهای اساسی مردم می‌شود و از سایر مشکلات در حوزه های مختلف جلوگیری می‌کند.

 

جانشین نماینده‌ ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تقویت وحدت و همدلی،پرهیز از حاشیه و پیگیری حل مشکلات معیشتی مردم را الویت های اصلی خدمتگزاری دانست و تاکید کرد: مقام معظم رهبری با توجه به اهمیت الویت های فوق طی چندین سال گذشته شعار سال را برمبنای حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم پایه گذاری کرده است.

 

 

تداوم حضور ۵۰ درصدی کارکنان در ادارات بزودی ابلاغ خواهد شد

همچنین صالحی فرماندار خاش نیز در خصوص شاخص های مهم و ظرفیت های حائز اهمیت شهرستان خاش توضیحاتی ارائه کرد و گفت: شهرستان خاش در حوزه شاخص های عمرانی از ۹۸ درصد آب شرب شهری و ۷۲ درصد آب روستایی بهره مند است.

 

وی افزود: شهرستان خاش با برخورداری از ۵۰۴ هزار و ۴۴ رأس دام سبک و سنگین در زمینه پرورش دام مقام سوم را سیستان و بلوچستان به خود اختصاص داده است.

 

صاحب گل صالحی با اشاره به نگاه بلند مقام معظم رهبری جهت توسعه شاخص های اساسی سیستان و بلوچستان در زیرساخت های گاز و راه آهن گفت: مسوولین با تدبیر و عقلانیت حاشیه هارا کنار زده و خدمت به مردم را لازمه‌ی کار خود قرار دهند.


 
فرماندار خاش با اشاره مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و فراگیر شدن این ویروس در هفته اخیر گفت: ممنوعیت استفاده از ماسک های فیلتردار در ادارات و سطح شهر و تداوم حضور ۵۰ درصدی کارکنان در ادارات بزودی ابلاغ خواهد شد.

 

رئیس شورای اداری خاش یاد آور شد: در بازدید های صورت گرفته ارزیابی عملکرد برخی از ادارات خدماتی و بانک های شهرستان در خصوص نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی و اجرای فاصله گذاری اجتماعی رضایت بخش است.

 

صالحی تاکید کرد: وجود مشکلات اقتصادی و بحران‌های کنونی فضای بهره برداری منفی را برای دشمن ایجاد کرده است،خنثی شدن این توطئه‌ها از طریق تکریم ارباب رجوع و فعال شدن میز خدمت در ادارات میسر خواهد شد.

 

امام خاش نیز گفت: ایستادگی در برابر مشکلات و فشار های دشمن از نشانه های مومنین و تحقق وعده‌های الهی است.

 

حجت الاسلام غلامرضا دهقان افزود: در سایه حرکت انقلابی ملت ایران در برابر تمامی فشار های ظالمانه ایستادگی شده است.

 

وی با بیان اینکه مسئولین در جهت کسب رضایت مردم و تکریم ارباب رجوع توجه بیشتری داشته باشند گفت: کارگزاران نظام و دولتمردان نظارت بر بازار و گرانی ها را قوت بخشند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی