خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4060
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۶
کشف جدید دانشمندان؛

درمان سرطان با زهر عقرب

درمان سرطان با زهر عقرب
مولکول‌های سمی عقرب قادر به انسداد کانال‌های پتاسیم هستند که عملکردهای حیاتی فیزیولوژیکی در بدن را کنترل می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، پیش از این گزارش ادعای استاددانشگاه زابل مبنی براینکه عقرب شمارا میلیونر میکند در این پایگاه خبری منتشر شد.

 

در همین راستا، دانشمندان روسی و بلژیکی با انتشار مقاله در مجله علمی Frontiers in Pharmacology، توانستند مولکول‌های سم عقرب Mesobuthus eupeus را جهت معالجه بیماری‌هایی مانند سرطان تطبیق دهند که علاوه بر این، می‌توانند در درمان انواع خاصی از آنکولوژی کمک کنند.

 

بر اساس این مقاله، مولکول‌های سمی عقرب قادر به انسداد کانال‌های پتاسیم هستند که عملکردهای حیاتی فیزیولوژیکی را کنترل می‌کنند؛ به‌ویژه آن‌ها در تقسیم سلولی حضور دارند. به دلیل مسدود شدن مواد از زهر عقرب، کار این کانال‌ها کمتر فعال می‌شود. این زنجیره‌ای از اسیدهای آمینه است که می‌تواند کانال‌های پتاسیم را مهار کند.

 

محققان موفق به تغییر مصنوعی مؤثر سم شدند، طوری‌که کانال‌های مسئول ایجاد سرطان و تعدادی از بیماری‌های دیگر را هم‌پوشانی می‌کنند.

 

پیش از این، دانشمندان دانشگاه کمبریج، ساز و کاری را کشف کردند که موجب می‌شود موش‌ها در برابر سرطان مقاومت کنند. اگرچه این جوندگان می‌توانند سلول‌های بدخیم را بر اساس زهر عقرب کنار بزنند، اما سامانه پیچیده‌ای از سلول‌ها، ریزمحیط‌ها و سامانه ایمنی بدن مانع از رشد تومورها می‌شوند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد

تکرار گفته‌های بی‌اساس علیه ایران

پمپئو: ظرف یک هفته آینده مکانیسم ماشه فعال می‌شود