خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4062
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۲۲
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبرداد

‌افزایش شدت باد‌های ۱۲۰ روزه در ۳ استان/هشدار بالاآمدن آب رودخانه‌ها در شمال غرب

‌افزایش شدت باد‌های ۱۲۰ روزه در ۳ استان/هشدار بالاآمدن آب رودخانه‌ها در شمال غرب
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از روز جمعه ۲۰ تیر تا دوشنبه ۲۳ تیر افزایش شدت باد‌های ۱۲۰ روزه در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان پیش‌بینی می‌شود و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، صادق ضیائیان، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی تا یکشنبه هفته آینده در شمال‌غرب و ارتفاعات البرز مرکزی در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که این شرایط فردا و پس‌فردا در شمال‌غرب شدت بیشتری دارد.

 

وی گفت:‌ امروز و فردا در ارتفاعات استان‌های کرمان، چهار محال و بختیاری،‌کهگیلویه بویر احمد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و شمال فارس، وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از فردا تا شنبه در شمال شرق، شرق و دامنه‌های شرقی البرز وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

وی ادامه داد: فردا در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، ‌آذربایجان غربی و زنجان، روز جمعه ‌20 تیر در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل،‌کردستان و زنجان و روز شنبه 21 تیر در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل‌ احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه ها و برخورد صاعقه وجود دارد که توصیه می‌شود اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها و احتیاط در صعود به کوهستان در دستور کار باشد.

 

 

ضیائیان اضافه کرد: از روز جمعه 20 تیر تا دوشنبه 23 تیر ‌افزایش شدت بادهای 120 روزه‌ در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شرق کرمان پیش‌بینی می‌شود که نتیجه آن ‌خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تاسیسات و محصولات کشاورزی است؛ ‌توصیه می‌شود پرهیز از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود شدن هوا و احتیاط در ترددهای جاده‌ای در دستور کار باشد.

 

وی بیان کرد: از جمعه 20 تیر تا یکشنبه 22 تیر کاهش نسبی دما، وزش باد و تشدید بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیائیان اضافه کرد: در پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود، ضمن آنکه روز جمعه و شنبه پیش رو دریای خزر مواج است.

 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز قسمتی ابری، جهت باد جنوب غربی و سرعت باد 11 کیلومتر بر ساعت است؛ دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 10 درصد است.

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 37 و 26 درجه خواهد بود.

 

ضیائیان بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 12 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهند بود.

 

 

اتمام پیام/

منبع : entekhab.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی