خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4098
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۳
فرماندار سرباز در جنوب سیستان وبلوچستان :

۶۷ پروژه عمران روستایی شهرستان سرباز در حال اجراست

۶۷ پروژه عمران روستایی شهرستان سرباز در حال اجراست
فرماندار سرباز در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ۶۷ پروژه عمران روستایی با اعتبار سه میلیارد تومان توسط دهیاری‌ها در روستاهای این شهرستان در حال اجراست که براساس برنامه زمانبندی تا پایان سالجاری افتتاح می‌شوند.

به گزارش اس.بی پرس، فرامرز دانش روز شنبه  اظهارداشت: این طرح‌های عمرانی روستایی از جمله بهسازی معابر، بوستان کودک، بوستان روستایی و سایبان آرامستان از اعتبارات دفتر امور روستایی است که علاوه‌بر این پروژه‌ها۲ طرح بهسازی معابر، بهسازی معابر و بوستان کودک در روستاهای انزا و جمیدر در یک ماه اخیر افتتاح شده است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان سرباز حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که فقط ۲ هزار نفر آن در شهر و بقیه در سطح ۴۴۰ روستا سکونت دارند، افزود: این شهرستان روستایی‌ترین شهرستان کشور است برای همین باید دهیاران و شوراهای اسلامی برای زیباسازی، عمران و آبادانی روستا بیشتر تلاش کنند.

 

فرماندار سرباز ادامه داد: مدیر بحران یک روستا دهیار است و از دهیاران انتظار داریم که در روستاهای خود شورای مشورتی داشته باشند و در مواقع بحرانی و غیر بحرانی تمامی امور روستایی را طبق اولویت مصوب کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین هرگونه وقایع و اتفاقاتی سیاسی، اجتماعی و امنیتی که در روستاها رخ می‌دهد توسط خود دهیار به مسوولان مافوق شهرستانی گزارش داده شود.

 

دانش گفت: دهیاران باید بدنبال اشتغال پایدار باشند و در حوزه‌های مختلف کارآفرینی روستایی (بوم گردی، گردشگری،صنایع دستی، کشاورزی، تولیدی و خدماتی)  فعالیت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه دهیاری نهادی خودگردان است و تنها دولت ریل گذار و حمایت کننده است، خاطرنشان کرد: روستاها پاک ترین اماکن  جهان محسوب می‌شوند بنابراین روستاها باید از شهرها قشنگ تر شوند و دهیاران با گرفتن عوارض روستایی برای زیبایی و نظافت روستا، از ظرفیت ساکنان روستایی استفاده کنند.

 

فرماندار سرباز افزود: فقط  ۱۵ درصد معابر روستایی شهرستان سرباز آسفالته و بیشتر آنها خاکی و سخت گذر هستند.

 

شهرستان‌های سرباز ۲۰ اسفند ۹۸  تاسیس شده و دارای چهار بخش شامل مرکزی، مینان، کیشکور و نسکند است که پرآب ترین و طویل ترین رودخانه استان را دارد.

 

رودخانه سرباز از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری است و معروف به هندوستان کوچک که میوه‌های گرمسیری انبه، چیکو، پاپایا، موز، گواوا و زیتون محلی(گواوا) منحصر به فردی دارد.

 

این شهرستان با وسعت ۶هزار و ۳۵۰ کیلومتر مربع در ۴۳۵ کیلومتری زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان واقع شده است.

 

 

اتمام پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد