خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4132
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۱۶
در جنوب سیستان و بلوچستان؛

ظرفیت خوب قلعه‌های کنت و سیب برای معرفی فرهنگ و تمدن سیب و سوران

ظرفیت خوب قلعه‌های کنت و سیب برای معرفی فرهنگ و تمدن سیب و سوران
مدیرعامل صندوق احیای بنا‌های تاریخی کشور، از قلعه کنت و قلعه تاریخی سیب در شهرستان سیب و سوران هم بازدید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، میرزایی در این بازدید گفت: قلعه های کنت و سیب ظرفیت خوبی هستند برای معرفی فرهنگ و تمدن منطقه دارند و مرمت های انجام شده برای پایداری این قلعه ها، نشان دهنده علاقه مردم این منطقه به میراث فرهنگی است.


شهرستان مهرستان با تاریخ و قدمت دیرینه و موقعیت استراتژیکی که دارد می تواند مقصد گردشگران داخلی و خارجی باشد.


مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور، طالبی عضو هیأت مدیره موسسه خیریههاسب و جمعی از کارشناسان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری روز گذشته از بناهای تاریخی و گردشگری شهرستان مهرستان هم بازدید کردند.


مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور گفت:شهرستان مهرستان با تاریخ و قدمت دیرینه و همچنین در موقعیت استراتژیک که داراست می تواند مقصد گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.


 
میرزایی گفت: وجود منطقه حافظت شده کوه بیرک با ظرفیتها و پتانسیل های بی نظیر، جنگل پدگان، ماهانی، کلک، سدماشکید علیا، سد آشار، قلعه زابلی و ایرفشان را می توان  از جمله مناطق گردشگری شهرستان نام برد. 

 

وی افزود: صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی که با اصلاح قانون و با استناد از ماده حمایت از هنرمندان در گام اول می تواند در واگذاری بناهای تاریخی بخش غیردولتی به عنوان زیر ساختهای حوزه گردشگری استفاده کرد.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha