خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4158
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۲۰
محمودرضا رحمتیان:

معادن سیستان وبلوچستان به بهره برداران واقعی واگذار گردد

معادن سیستان وبلوچستان به بهره برداران واقعی واگذار گردد
محمودرضا رحمتیان گفت:به چند معدن غیر فعال مهلت فعالیت مجدد داده شد و در صورتی که این معادن نتوانسته اند مجددا فعال شوند خلعیت صادر و معادن از طریق مزایده به بهره برداران و سرمایه گذاران واقعی واگذار گردد.

به گزارش اس.بی پرس، محمودرضا رحمتیان در جلسه شورای معادن استان که با حضور استاندار و سایر اعضا برگزار گردید افزود:مواد معدنی زیربنای اقتصاد و صنعت هر جامعه را تشکیل داده و بشر نیز در طول تاریخ، برحسب نیازمندیها و شناخت خود از این نوع مواد استفاده کرده است.

 

وی افزود: بخش معدن از عمده‌ترین بخش های تامین‌کننده مواد اولیه صنایع محسوب شده و ذخایر غنی موادمعدنی به عنوان یک امکان بالقوه می تواند نقش اساسی را در توسعه صنعتی استان و کشور ایفا کرده و راهگشای بسیاری از معضلات خودکفایی صنعتی باشد.

رحمتیان اظهار داشت:بخشی از اختیارات شورای عالی معادن کشور به شورای معادن استانها تفویض شده که استاندار به عنوان رییس این شورا و رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت به عنوان دبیر، مسائل مربوط به معادن را پیگیری می نمایند.

 

سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت استان به موضوع انتزاع معادن اشاره کرد و گفت: انتزاع معادن در سه حالت صورت می پذیرد که انصراف بهره بردار، پایان مهلت و اعتبار معدن  و پایان رسیدن ذخیره معدن می باشد.

 

رحمتیان افزود: در جلسه شورای معادن استان انتزاع ۳ معدن و سلب صلاحیت ۲ معدن با رای قاطع و حداکثری اعضا مورد تصویب قرار گرفت و درخواست برداشت جهت پروژه های عمرانی نیز با موافقت اعضا به تصویب رسید.

 

وی تصریح کرد: به چند معدن غیر فعال مهلت فعالیت مجدد داده شد و در صورتی که این معادن نتوانسته اند مجددا فعال شوند خلعیت صادر و معادن از طریق مزایده به بهره برداران و سرمایه گذاران واقعی واگذار گردد. گفتنی است: سیستان و بلوچستان بیش از ۳۸۰ معدن دارای پروانه بهره برداری دارد و مس، آنتیموان، طلا، سیلیس، سنگ های تزئینی، سنگ آهن، کرومیت، تیتانیوم از جمله مواد معدنی کشف شده در استان  می باشد. 

 

 

اتمام پیام/

منبع : shoaresal.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد