خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4168
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۵۰
درخواست استاندار سیستان و بلوچستان از وزیر راه

توسعه زیرساخت‌های هواشناسی سیستان وبلوچستان

توسعه زیرساخت‌های هواشناسی سیستان وبلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان در نامه‌ای از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا اعتبار ویژه‌ای برای توسعه زیرساخت‌های هواشناسی استان اختصاص یابد.

به گزارش اس.بی پرس، در بخشی از نامه احمد علی موهبتی خطاب به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آمده است: سیستان و بلوچستان با دارا بودن 11.4 درصد از مساحت کشور تنها دارای دوازده ایستگاه هواشناسی و هشت ایستگاه اقلیم شناسی، یک ایستگاه جو بالا و دو ایستگاه سنجش گردوغبار است.

 

وی در ادامه نامه آورده است: اقلیم سیستان و بلوچستان به دلیل بارندگی های موسمی و بادهای 120 روزه دارای شرایط ویژه و گاهاً اضطراری در حوزه هواشناسی است که اهمیت وجود ایستگاه های هواشناسی بر اساس فناوری های روز و به تعداد لازم را بیش از پیش نشان می دهد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری ضمن تشریح وضع موجود زیرساختی هواشناسی استان و مقایسه آن با کشور، درخواست کرده تا نسبت به تامین اعتبار ویژه برای توسعه زیرساخت های هواشناسی استان اقدام شود.

 

احمدعلی موهبتی پیش از این در دیدار خرداد ماه مدیرکل هواشناسی استان با وی خواستار توسعه زیرساخت های هواشناسی استان شد و گفت که استانداری آماده است برای توسعه هواشناسی استان اعتبار اختصاص دهد.

 

وی در این دیدار با اشاره به اختصاص 50 درصد اعتبارات توازن منطقه ای کشور به سیستان و بلوچستان پیشنهاد داد: هرچقدر سازمان هواشناسی کشور برای توسعه زیرساخت‌های هواشناسی استان هزینه کند، معادل آن استانداری سیستان و بلوچستان پرداخت می کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha