خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4174
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۴۴
به منظور جلوگیری از پیش فروش فله‌ای خرما؛

تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان سیستان وبلوچستان قرار می‌گیرد

تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان سیستان وبلوچستان قرار می‌گیرد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف افزایش درآمد نخلکاران ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

به گزارش اس .بی پرس،  اردشیر شهرکی اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل برداشت خرما و به منظور جلوگیری از پیش فروش فله‌ای و ارزان قیمت خرما توسط کشاورزان و افزایش درآمد نخلکاران امسال با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، مبلغ ۸۰میلیارد ریال تسهیلات با بهره پنج درصد از سوی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان در اختیار تشکل های تخصصی عضو این صندوق قرار می گیرد.

 

وی بیان کرد: این تشکل ها اقدام به تهیه و خرید انواع کارتن خرما و نوعی پوشش برای خوشه خرما کرده و آن را در اختیار کشاورزان خرما کار قرار می‌دهند.

 

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: با بکارگیری این پوشش، خوشه های خرما از گرد و غبار و خسارت حشرات وضایعات در امان خواهند ماند.

 

وی خاطر نشان کرد: با این روش کشاورزان در زمان برداشت، محصول خرما را با کارتن بسته بندی ودر سردخانه ها نگهداری ودر وقت مناسب نسبت به بازار رسانی خرمای خود اقدام می کنند.

 

شهرکی ادامه داد: سازمان جهادکشاورزی نیز برای حمایت از کشاورزان معادل ۱۰درصد تسهیلات، یارانه نقدی به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان پرداخت خواهد کرد.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت:در حال حاضر ۵۸هزار و۵۶۱ هکتار نخلستان در استان وجود دارد که ۴۶هزارو ۴۹۰هکتار آن بارور بوده وحدود ۲۳۰ هزار تن انواع خرما در سیستان وبلوچستان تولید می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی