خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4178
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۳۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

آمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از ۹۵۰۰ نفر گذشت

آمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از ۹۵۰۰ نفر گذشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه آمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از ۹۵۰۰ نفر گذشت، گفت: همچنان در موج اول شیوع هستیم و بروز موج‌های بعدی دور از انتظار نیست.

به گزارش اس.بی پرس، سیدمحمد هاشمی شهری با اشاره به افزایش 185 مورد مثبت کرونا در استان در 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: جمع کل بیماران مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به 9 هزار 535 مورد رسیده است. 307 بیمار بستری در بیمارستان‌های استان داریم که از این تعداد 165 نفر بیمار مثبت آزمایشگاهی هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: از ابتدای بحران کرونا تاکنون 345  نفر از هم استانی‌ها جان خود را از دست داده.اند. مردم استان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک مورد تأکید شبکه بهداشت و درمان است.

 

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم دقت و نظارت مستمر بر تهیه اقلام حفاظت فردی استاندارد و حفظ ذخیره انبارها جهت آمادگی برای فصل پائیز رعایت شود. روال موجود در زمینه تهیه اقلام دارویی تمام گروه‌ها و بیماران به خصوص بیماران کرونا مثبت، با توجه به وضعیت موجود و  پروتکل‌های درمانی باید حفظ شود تا ارائه خدمات به بیماران با همین روند ادامه یابد.

 

هاشمی شهری گفت: با توجه به نیازسنجی مستمر صورت گرفته، خرید اقلام داروئی و حفاظت فردی به طور مستمر و مداوم صورت انجام شود. خوشبختانه در حال حاضر برای تامین داروهای مربوط به بیماران کرونا مثبت، مشکلی نداریم. امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا در جامعه باشیم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه تا رسیدن استان به نقطه ثبات  در زمینه کرونا فاصله داریم، اظهار داشت: در حال حاضر در موج نخست همه‌گیری در سیستان و بلوچستان قرار داریم و امکان بروز موج‌های بعدی بیماری نیز دور از انتظار نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: تحلیل وضعیت همه‌گیری کرونا اقدامی تخصصی محسوب می‌شود که با لحاظ مجموعه متنوعی از متغییرها مانند رفتار و ماهیت ویروس، امکانات تشخیصی و درمانی، وضعیت بالینی بیماران بستری، رفتارهای جمعی مردم، وضعیت آب و هوا و سایر متغییرهای اپیدمیولوژیک انجام می‌شود و تعداد موارد روزانه ابتلاء، بستری و مرگ و میر تنها بخشی از آن را تشکیل می‌دهد.

 

 هاشمی شهری افزود: تحلیل فنی موارد ابتلاء و بستری در چند روز اخیر نیز از این امر مستثنی نیست و برای اعلام رسیدن به مرحله پایداری در موج اول، حداقل باید 7 تا 10 روز دیگر صبر کنیم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حال حاضر خطر ابتلاء به  بیماری کرونا همچنان جدی است و هیچ یک از اعضاء جامعه در هیچ بازه سنی و جنسی از ایمنی در برابر ابتلاء، بستری و مرگ و میر برخوردار نیستند. 

 

وی تصریح کرد: کرونا خیلی از برنامه‌های نظام سلامت را تحت شعاع قرار داده است. در بحران کرونا باید تاب‌آوری نظام سلامت را ارتقاء دهیم و طوری برنامه‌ریزی کنیم که نظام مراقبت بیماری‌ها کارکردهای خود را حفظ کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد