خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4182
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۵
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا :

ادعای بی اساس مقام آمریکایی درباره عدم پایبندی ایران به تعهداتش

ادعای بی اساس مقام آمریکایی درباره عدم پایبندی ایران به تعهداتش
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا طی مصاحبه‌ای مدعی شد ایران به تعهدات بین‌المللی خود پایبند نیست.

به گزارش اس.بی پرس، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید بدون ارائه هیچ مستندی مدعی شد ایران به تعهدات خود در چارچوب معاعده منع اشاعه تسلیحات هسته ای و توافق برجام عمل نکرده است.

 

اوبراین همچنین ایران را به تلاش برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای متهم کرد. وی در پاسخ به سوالی در رابطه با انفجار‌های مشکوک در کشورمان، مدعی شد: آن چه که ما مطلع هستیم، این است که ایران تلاش می کند به سلاح هسته‌ای دست یابد.

 

اوبراین پشتوانه ادعای خود علیه ایران را گزارش‌های بی‌پایه و اساس رژیم صهیونیستی عنوان کرد و افزود: ایران به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی نمی‌دهد.

 

ادعاهای مشاور امنیت ملی ترامپ و سایر مقامات آمریکایی از جمله ترامپ و مایک پمپئو در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره بر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تاکید کرده و طی سال‌های اخیر بیشترین پایبندی را به توافق هسته‌ای داشته است. در مقابل آمریکا ضمن خروج یک‌جانبه از برجام، قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نیز نقض کرده است. قانون گریزی سران آمریکایی به حدی بوده که حتی سایر کشورهای متعهد به توافق هسته‌ای را به خروج از برجام و نقض قطعنامه شورای امنیت تشویق می‌کند. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد