خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4212
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۶:۳۴
اس.بی پرس گزارش می دهد

ریل ملی از بورس کالا سر درآورد/ خط آهن چابهار سهمیه‌ دارد؟

ریل ملی از بورس کالا سر درآورد/ خط آهن چابهار سهمیه‌ دارد؟
ذوب آهن به عنوان تنها شرکت تولیدکننده ریل ملی درحالی نخستین عرضه ریل آهن در بورس کالا را به فروش رساند که اخیراً خبرهای بسیاری درباره راه آهن چابهار - زاهدان رسانه ای شده است.

به گزارش اس.بی پرس، امروز نخستین عرضه ریل آهن شرکت «ذوب آهن» در بازار فیزیکی رقم خورد که در نهایت ۶۶۰ تن از این محصول مورد معامله قرار گرفت.

 

عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در روز ۱۶ تیر ماه و در مراسم آغاز ریل گذاری خط آهن چابهار-زاهدان با تاکید بر اینکه مجموع طول این پروژه ۷۳۰ کیلومتر است که به ۹۲ هزار تن ریل نیاز دارد، تصریح کرد: هم اکنون ریل گذاری ۶۲۸ کیلومتر از این پروژه در دست اجراست و ۲ هزار تن ریل در مرحله اولیه از شرکت ذوب آهن تأمین شده که می‌تواند ۱۶ کیلومتر ریل مورد نیاز پروژه را فراهم کند.

 

در جریان عرضه امروز در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۱۳۲۰ تن ریل تولیدی مجتمع ذوب آهن اصفهان روی میز فروش رفت که ۶۶۰ تن آن به صورت قرارداد سلف و در قیمت پایه ۱۵۷ هزار ریال به ازای هر کیلو به فروش رسید.

 

بهزاد کرمی معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان درباره به مزایای عرضه ریل ملی در بورس کالای ایران، گفت: یکی از مهمترین مزایای این عمل، کشف قیمت عادلانه این محصول در بورس کالا است. از سوی دیگر مصرف کننده نهایی این محصول بدون هیچ انحصاری توانایی خرید در بورس را پیدا کرده و واسطه ها حذف می گردند همچنین شرکت ذوب آهن نیز می تواند جهت برنامه ریزی تولید خود برآورد دقیق تری از مصرف محصول در کشور داشته و مازاد عرضه ها در بورس توانایی صادرات داشته و ارزآوری خوبی را با توجه به استانداردهای بالای این محصول برای شرکت ایجاد می کند.

 

باید دید راه آهن چابهار-زاهدان که سالهاست مردم در انتظار تکمیل آن هستند، از این تولید ملی بهره‌مند خواهد شد تا علاوه بر کمک کردن به جهش تولید، تنها بندر اقیانوسی کشور را به یک سیستم حمل و نقل سریع مجهز نماید. 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha