خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4219
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۸:۰۰
تحریف در مفاهیم و مبادی؛

رسالت رسانه ای هشتگ سازها

رسالت رسانه ای هشتگ سازها
گزارش تأیید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با اغتشاسات آبان 98 توسط غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران موج عجیبی را در شبکه های اجتماعی و در فضای اجتماعی به راه انداخته است؛ موجی که عمدتاً نه خودجوش بلکه هدایت شده است.

اس.بی پرس: گزارش تأیید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با اغتشاسات آبان 98 توسط غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران موج عجیبی را در شبکه های اجتماعی و در فضای اجتماعی به راه انداخته است؛ موجی که عمدتاً نه خودجوش بلکه هدایت شده است. این حکم بنا به گفته سخنگوی دستگاه قضا در دیوان عالى کشور بعد از فرجام خواهی متهمان و وکلا به تأیید رسیده و به دادسرا اعاده شده است؛ با این حال بنا به گفته اسماعیلی روند حقوقی و قضایی این پرونده برای اجرای احکام فرآیندی قانونی دارد که ممکن است در طی این فرآیند هر موجب قانونى دیگرى نتیجه پرونده را با تغییر همراه کند.

 

 

رسالت رسانه ای هشتگ سازها

به گزارش اس.بی پرس، اما در رابطه با هشتگ های به راه افتاده و مدیریت شده در فضای مجازی در خصوص پرونده این محکومین باید بیان کرد که شانتاژهای تبلیغاتی در جهت حمایت برهم زنندگان ثبات و امنیت اجتماعی موضوعی است که بیش از آنکه وجوهی حقوقی، انسانی و یا اخلاقی داشته باشد وجهی سیاسی دارد؛ در واقع تلاش برای حمایت از محکومان و تغییر در مفهوم و جای عدالت و تعبیر آن به بی عدالتی، رویکردی سیاسی در نبرد رسانه ای و تبلیغاتی بر علیه نظام سیاسی ایران است. آنچه در لابلای اتهامات این افراد به چشم می خورد و از آنها نام برده می شود بیش از آنکه با حقوق نظام سیاسی ربط داشته باشد به حقوق عمومی شهروندان جامعه ارتباط پیدا می کند. پس احکام صارده در این باره که موجب شده تا نظام سیاسی مورد هدف حملات باشد، فعلی است که به احقاق حق الناس و حقوق اجتماعی شهروندان بر میگردد که در طول ماه های گذشته از دستگاه قضا و نظام سیاسی مطالبه شده است.

 

باید خاطر نشان کرد که امنیت یکی از مؤلفه های کلیدی در نظام های سیاسی - اجتماعی است؛ اگر چه امنیت مفهوم چند بُعدی دارد و هر بُعد از آن ناظر بر ویژگی هایی است، اما باید تاکید کرد که آن بُعد از امنیت که با جامعه و ملزومات آن مرتبط است در وهله اول با امنیت روانی افراد آن جامعه ارتباط دارد. اغتشاشات در سال گذشته مصداق بارزی از تهدیدات امنیتی در عرصه اجتماعی با آثار روانی بود.

 

بنابراین مجازات مسببین این رویدادها که به بهانه اعتراض به سمت رویکردهای واندالیستی از تخریب در حال حرکت بودند، امری است که مسامحه با آن می تواند پایه گذار هرج و مرج و بی نظمی های بعدی گردد. از این رو نظام سیاسی به عنوان متولی امور و نماینده آحاد جامعه باید مسیر ایجاد امنیت و ثبات را مطابق آنچه مردم از آن انتظار دارند را فراهم کند.

 

در مجموع باید اینگونه گفت که تعویض جای ظالم و مظلوم ماهیت تعریف رسانه ای هشتگ سازها و کمپین گراها در ارتباط با این پرونده است. در واقع آنها ذیل محکومیت این افراد، با مظلوم نمایی از ظالم و انحراف در مفهوم عدالت، ظلم وارد شده به آنها را، متوجه ظالم خودساخته شان یعنی نظام سیاسی می کنند که در راستای مطالبه عمومی و مردمی عمل کرده است. بنابراین باید توجه داشت که تحریف مفاهیمی چون ظالم و مظلوم، عدالت و بی عدالتی ماحصل مدیریت رسانه ای می باشد که در این باره به راه افتاده است؛

 

واقعیت امر این است که این هشتگ ها و مشابه آن در درون پروژه شکاف و تفکیک میان نظام سیاسی و مردم در حال طراحی و برنامه ریزی است. از این رو تمام تلاش آنها این است که در مسیر دشمنی با نظام سیاسی، مردم و جامعه را به درون بازی خود بکشانند.

 

انتهای پیام/

منبع : bultannews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد