خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4220
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۹:۵۰
ترند شدن هشتگ اعدام نکنید برای سه جوان در توییتر

ناامن کنندگان امنیت جامعه برای زنان و فرزندان ما، لایق شدیدترین مجازات ها نیستند؟!

ناامن کنندگان امنیت جامعه برای زنان و فرزندان ما، لایق شدیدترین مجازات ها نیستند؟!
نا امن کردن جامعه برای زنان آیا مساله کوچکی است؟! این افراد را حتی از قضایای آبان ماه هم جدا بدانیم، باز هم نمی توان منکر شد جرایم دیگری که مرتکب شده اند، هیچ کم از فعالیت هایشان در آبان 98 نداشته بلکه حتی شاید بتوان گفت تاثیر بدتری در اذهان مردم و ناامن کردن جامعه داشته است.

اس.بی پرس: اگر اهل فضای مجازی باشید، طی یکی دو روز گذشته احتمالا با هشتگ اعدام نکنید مواجه شده اید و برایتان سوال پیش آمده که قضیه چیست و چه کسانی اعدام شده اند و یا قرار است اعدام شوند که نباید این حکم در حقشان اجرا شود؟! این سوالی بود که برای خبرنگاران هم پیش آمده بود و در کنفرانس خبری سخنگوی قوه قضاییه مطرح شد که ایشان نیز توضیح کاملی در این زمینه ارائه کردند تا متوجه شویم اساسا داستان چه بوده و افرادی که تنها عکسشان را در فضای مجازی با هشتگ اعدام نکید می بینیم و کسی نمی گوید که چه کار کرده اند، مرتکب چه جرایمی گشته اند.
 

 

ناامن کنندگان امنیت جامعه برای زنان و فرزندان ما، لایق شدیدترین مجازات ها نیستند؟!

به گزارش اس.بی پرس، در یک سرقت مسلحانه با سلاح سرد از یک زن، دو جوان توسط بستگان فرد مورد حمله قرار گرفته، دستگیر می شوند. خود همین اقدام به استناد ماده 279 قانون مجازات اسلامی محاربه محسوب می شود و  محارب نیز مجازاتش مشخص است. پس از دستگیری این افراد و بازرسی از آن ها، در گوشی این ها فیلم هایی پیدا شده است که مشخص کرده در حوادث آبان ماه 98 به تخریب و آتش زدن اموال عمومی می پرداختند و از اقدامات خود فیلم تهیه می کردند و این فیلم ها را به خارج از کشور و رسانه های معاند ارسال می نمودند.


 

 

جالب است افرادی که هشتگ اعدام نکنید را ترند توییتر کرده اند تنها به این بخش از جرم این سه نفر می پردازند در صورتی که اساسا دستگیری ایشان به واسطه سرقت مسلحانه بوده و حتی اگر آن فیلم ها از گوشی خود این افراد کشف نمی شد،مجازات دو نفر از این ها به واسطه مشمول حکم محاربه گشتن، می توانست اعدام باشد. حال با پیدا شدن مدارکی خدشه ناپذیر از گوشی خود متهمان و رسیدگی عادلانه و طی روند قضایی با حضور چهار وکیل برای متهمان که طبق گفته اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا حتی یکی از وکلا با یکی از متهمان نسبت فامیلی هم داشته، نتیجه اینگونه گشته که حکم اعدام صادر شود و بعد از تجدیدنظرخواهی نیز، حکم مجددا تایید گردد.
 

 

ناامن کنندگان امنیت جامعه برای زنان و فرزندان ما، لایق شدیدترین مجازات ها نیستند؟!

در واقع بخشی از این مجازات و یا شاید کل مجازات دو نفر از این ها، مشمول ماده 279 قانون مجازات اسلامی و بحث محاربه باشد. قسمتی هم که مربوط می شود به اغتشاشات آبان ماه با توجه به عامدانه بودن اقدامات این ها از قبیل تخریب و آتش زدن اموال عمومی و تهیه فیلم از اقدامات خود و ارسال به رسانه های معاند با هدف مقابله با حکومت اسلامی، حکم محاربه برایشان صادر گشته است. در این حالت البته قاضی می تواند مجازاتی به غیر از اعدام را با توجه به سابقه فرد مرتکب در نظر بگیرد که با توجه به سایر جرایم این افراد، اشد مجازت در نظر گرفته شده است.
 


 
اما سوالی در این میان پیش می آید؛ اگر فرضا فیلم اقدامات خرابکارانه این افراد کشف نمی شد و تنها بر اساس همان سرقت مسلحانه از آن زن، این افراد در دادگاه حاضر می شدند، باز هم همین هشتگ ترند می شد؟! باز هم عده ای از سلبریتی ها حاضر بودند که پست بگذارند و بگویند که سارقین مسلح که به یک زن رحم نکرده اند را اعدام نکنید و آزادشان کنید؟! یا در آن صورت مانند پرونده رومینا آن ها نیز درخواست اشد مجازات را برای این افراد از قوه قضاییه طلب می کردند؟!
 

ما نیز فرض را بر این می گذاریم که اصلا این سه نفر در جریان داستان های آبان 98 در خانه خود نشسته بودند و بیرون هم نیامده اند. آیا همین که چند مرد جوان با اسلحه سرد یا گرم به سراغ زن و دختر و بچه مردم بروند و با زور از آن ها دزدی کنند و باعث ترس ملت شوند و اضطراب در دل عده ای به وجود بیاورند تا دائما در استرس باشند که آیا خطری زن و فرزندشان را تهدید می کند یا خیر، مستحق شدیدترین مجازات ها نیستند؟! نا امن کردن جامعه برای زنان آیا مساله کوچکی است؟! این افراد را حتی از قضایای آبان ماه هم جدا بدانیم، باز هم نمی توان منکر شد جرایم دیگری که مرتکب شده اند، هیچ کم از فعالیت هایشان در آبان 98 نداشته بلکه حتی شاید بتوان گفت تاثیر بدتری در اذهان مردم و ناامن کردن جامعه داشته است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : bultannews.com

نظرات شما

capcha