خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4231
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۹:۲۶
رئیس اداره شیلات هیرمند:

پنج هزار قطعه بچه ماهی کپور از هیرمند به خراسان جنوبی ارسال شد

پنج هزار قطعه بچه ماهی کپور از هیرمند به خراسان جنوبی ارسال شد
رئیس اداره شیلات هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون پنج هزار قطعه بچه ماهی کپور معمولی تولید شده بوسیله جوامع روستایی این شهرستان به خراسان جنوبی ارسال شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محبعلی حیدری صادق روز پنجشنبه اظهار داشت: این تعداد بچه ماهی گرمابی از نوع کپور معمولی با وزن ۱۰ گرم تولید شده از محل پروژه تولید بچه ماهی بخش خصوصی در این شهرستان به یکی از پرورش دهندگان ماهی در نهبندان روستای خان شرف فروخته شد.

 

وی گفت: با توجه به استقبال جوامع روستایی در جهت تولید بچه ماهی در سالجاری و بکارگیری توصیه های کارشناسی پیش بینی می شود، بالغ بر ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی از محل پروژه به وزن رسانی لارو ماهیان گرمابی در این شهرستان تولید شود.

 

به گزارش اس.بی پرس، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.

 

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان و همسایگی کشور افغانستان واقع شده است.

 

شهرستان هیرمند در ۲۴۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان قرار دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha