خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4236
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۲
دفتر تسهیلگری و توسعه محلی پیشگام شد

کمپین «پاکبان محله خودباشیم» درسیستان وبلوچستان

کمپین «پاکبان محله خودباشیم» درسیستان وبلوچستان
دفتر تسهیلگری و توسعه محلی معصوم آباد و باقرآباد درسیستان و بلوچستان با هدف ترویج فرهنگ نریختن زباله در جوی و پیاده روها و همچنین تفکیک زباله، کمپین «پاکبان محله خود باشیم» را راه اندازی کرد. 

خانم جهانتیغ کارشناس اجتماعی دفتر تسهیل گری معصوم آباد و باقر آباد درباره کمپین «پاکبان محله خود باشیم» به خبرنگار اس.بی پرس گفت: در اولین قدم تفکیک زباله را از منزل خود شروع کردیم که با استقبال پرشور پاکبانان کوچک و محله روبه رو شد.
 

 

وی خاطرنشان کرد: نوجوان‌ها و کودکان با ذوق و خلاقیت کودکانه از بطری های پلاستیکی کاردستی درست کردند که از طرف دفتر تسهیلگری و توسعه محلی معصوم آباد و باقرآباد از آنها با اهداء وسایل ورزشی تقدیر شد.

 

 

خانم جهانتیغ با اشاره به تاثیر همت جمعی بر آبادی استان سیستان و بلوچستان، گفت: امیدوارم که همه عزیزان به این کمپین بپیوندند تا شاهد استانی تمیز و بدون زباله باشیم.

 

دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی با رویکرد محله محور و مشارکت جامعه محلی با هدف ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی، مالی، محیطی و مسکن خانواده‌های ساکن در محلات، از خرداد ماه ۹۸ تاسیس و زیر نظر سازمان اجتماعی کشور فعالیت خود را انجام می‌دهند.

 

این دفاتر در راستای توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و محیطی جامعه محلی و با همکاری مردم سعی در رفع آنها دارد.

 

 

گزارش از خانم شاقوزایی

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید