خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4237
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۸
​مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

ششمین کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت

ششمین کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت
بهروز آقایی، گفت: ششمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان  بیان کرد: طبق برنامه از پیش تعیین شده، ششمین پارت از محموله ۷۵ هزار تنی گندم ترانزیتی در قالب سری جدید کمک های انسان دوستانه هندوستان به افغانستان از طریق بزرگترین بندر اقیانوسی کشور وارد شد.  

 
وی با بیان این که ششمین کشتی کانتینری گندم ترانزیتی اهدایی هند به افغانستان در وزن 8 هزار و هشتصد و هفتاد و پنج تن و در قالب 355 دستگاه کانتینر 20 فوت، روز گذشته در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت، ادامه داد: پارت اول تا پنجم این محموله نیز در مجموع به وزن 38 هزار و 500 تن از ابتدای امسال از طریق این بندر استراتژیک وارد و به صورت حمل یکسره از طریق مرز میک – زرنج به افغانستان منتقل شد.


 
این مقام مسئول با اشاره با اشاره به ورود دیگر محموله های کمک های انسان دوستانه هند به افغانستان از طریق دروازه ملل در ماه های آینده، اذعان کرد: در حالی شاهد رونق صادرات و واردات در بندر شهید بهشتی چابهار هستیم که اقتصاد همه کشورهای جهان تحت تأثیر اپیدمی کرونا ویروس قرار گرفته است.

 

آقایی با اشاره به خروج این محموله پس از انجام تشریفات گمرکی از بندر چابهار به مرز افغانستان، اضافه کرد: با توجه به روند انتقال گندم ترانزیتی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی و به منظور افزایش صادرات، ترانزیت و کاهش هزینه های حمل و نقل، کانتینرهای حامل محموله گندم با حمل دو سر بار در مسیر برگشت برای انتقال بار ترانزیتی صادراتی افغانستان به هند استفاده می شود.

 

وی با بیان اینکه بندر چابهار نزدیکترین مسیر ترانزیتی هند به افغانستان و سایر کشورهای حوزه CIS است، خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به میزان تجارت هند با افغانستان و نیاز این دو کشور به مسیر مواصلاتی دریایی، این بندر استراتژیک مناسب ترین گزینه برای دو طرف محسوب می شود.

 

 

انتهای پیام/ 

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی