خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4243
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۳
در ادامه پیگیری گزارش ویدیویی:

مردم ۵ روستای بخش تلنگ سیستان و بلوچستان شناسنامه ندارند

مردم ۵ روستای بخش تلنگ سیستان و بلوچستان شناسنامه ندارند
در ادامه پیگیری گزارش ویدیویی پرونده بی‌شناسنامه‌های بخش تلنگِ شهرستان قصرقند، رئیس شورای این بخش می‌گوید: ۵ روستای این بخش عمده‌ترین مناطق بی‌شناسنامه‌ها در آن هستند.

به گزارش اس.بی پرس،  23 تیر 98 گزارشی ویدیویی تحت عنوان«  پرونده بی‌هویت‌های بلوچستان| بی‌شناسنامه‌ها به تلنگ قصرقند رسید» منتشر شد، در این گزارش به معضلات بی‌شناسنامه‌های بخش تلنگ اشاره شد.

رحیم بخش ابابکری رئیس شواری بخش تلنگ می‌گوید: 5 روستای این بخش شامل جعفرآباد گزی زهی، سُواکی، کهن بالا، گورجاری و جُغراوارو مهم‌ترین و اصلی‌ترین مناطق بی‌شناسنامه‌ها در این بخش 18 هزار نفری هستند.

 

وی  می‌گوید: البته به صورت پراکنده بی‌شناسنامه است ولی این روستاهایی که عرض کردم عمده‌ترین مناطق هستند که بیشترین بی‌شناسنامه را دارند.

 

رئیس شورای بخش تلنگ تصریح کرد: یکی‌از اصلی‌ترین دلایل بی‌شناسنامه‌ بودن افراد در روستاهای این بخش صعب‌العبور و عدم دسترسی و یا راه سخت دسترسی مردم به شهر و مراکز صدور شناسنامه بوده است.

 

ابابکری گفت: یکی دیگر از این دلایل، جا به جا شدن بخش تلنگ به حوزه استحفاظی شهرستان‌های مختلف است تا جایی که این بخش که ابتدا دهستان بوده جزو حوزه شهرستان نیکشهر بوده، سپس چابهار و الان بخش تلنگ حوزه شهرستان قصرقند است که خود این موجب تاخیر و سردرگمی در امور اداری شده است.

 

ابابکری تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای صدور شناسنامه برای افراد فاقد انجام شده و افراد شناسایی و اسامی به مراجع زیربط اعلام شده و انتظار داریم سریعتر امور صدور شناسنامه انجام شود که بدون شناسنامه این افراد محروم حتی از گرفتن یارانه هم محروم‌اند چه برسد به پیدا کردن شغل و گذران امور زندگی.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی