خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4254
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۸
با ایجاد کمپین "خشت به خشت تا بهشت" صورت گرفت؛

حمایت اتاق بازرگانی اصفهان از منطقه محروم بنت درسیستان و بلوچستان

حمایت اتاق بازرگانی اصفهان از منطقه محروم بنت درسیستان و بلوچستان
پیرو ایجاد کمپین "خشت به خشت تا بهشت" اتاق بازرگانی اصفهان در راستای محرومیت زدایی از منطقه بنت سیستان و بلوچستان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اس.بی پرس، نایب رئیس کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و تشکل‌های اتاق بازرگانی اصفهان انتقال دانش و تجربه در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در بخش کشاورزی و صنعتی و ترغیب فعالان اقتصادی به سرمایه‌گذاری در بنت سیستان و بلوچستان را از جمله اقدامات مشترک میان طرفین بیان کرد.

 

مجتبی کاروان با بیان اینکه اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت خود مبحث مسئولیت اجتماعی را به‌صورت ویژه مورد توجه قرار داده است، ریشه تمامی مشکلات معیشتی موجود را ناشی از عدم وجود اشتغال دانست و از اعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان به منظور ارایه خدمات مشاوره‌ای به بنت در این زمینه خبر داد.

 

وی درخصوص استفاده از تجارب سرای رشد و نوآوری اتاق بازرگانی اصفهان در حوزه سلامت، همچنین استفاده از مدل‌های نوین آموزشی اعلام آمادگی نمود.

 

عضو هیات نمایندگان اتاق اصفهان با تاکید بر اینکه برای تحول استان سیستان و بلوچستان باید عزم جدی در بین مردم و مسئولان خود منطقه ایجاد شود، گفت: می‌توان از ظرفیت‌های موجود در این منطقه مانند ایجاد برند در محصول خرما و صادرات این محصول به کشورهای هدف صادراتی، برای محرومیت زدایی منطقه بهره مند شد.

 

 مدیرعامل مؤسسه خیریه سعادتی اصفهان با بیان اینکه با وجود ارایه خدمات ویژه در دوران انقلاب به سیستان و بلوچستان، رفع محرومیت این استان به دلیل عمق آن نیازمند سال‌ها تلاش مداوم است، افزود: در این راستا، طرحی مبنی بر حمایت یک استان برخوردار از یک شهرستان و حمایت یک خیریه از روستایی محروم، ارایه شد.

 

مرتضی باطنی استان اصفهان را حامی شهر بنت عنوان و تصریح کرد: در این طرح مقرر شده تا سال 1410 از این منطقه فقرزدایی و همچنین برای آن اشتغالزایی کامل شود.

 

وی افزود: طرح "هم‌پیوندی" با شهرهای بلوچستان به دنبال سیل ویرانگر در این منطقه، از سوی شهردار اصفهان مطرح شد.

 

مدیرعامل مؤسسه خیریه سعادتی اصفهانتخصیص زمینی به مساحت 65 هزار مترمربع برای ایجاد یک بیمارستان 32 تختخوابه در این شهر را از نخستین گام‌های صورت گرفته در طرح هم پیوندی بیان کرد و کمک به ارتقای کیفیت درمان شهر نمونه بنت را از خواسته های مهم مسئولان این منطقه بیان کرد.

 

باطنی همچنین انجام اقداماتی درخصوص بهبود جاده استراتژیک زرآباد به بنت به منظور افزایش میزان اشتغال و درآمدزایی شهر بنت، فنوج و بخش شرقی بشاگرد را ضروری دانست.

 

وی تخصیص کمک‌های یک استان به یک منطقه محروم و ساماندهی کمک‌رسانی‌های پراکنده را در تسریع محرومیت زدایی حایز اهمیت دانست.

 

در ادامه  بخشدار بنت ضمن ارج نهادن بر حمایت شهرداری، خیرین و اتاق بازرگانی اصفهان از این بخش در جریان سازی توسعه گفت: با توجه به جایگاه ویژه استان اصفهان در صنعت کشور، مباحث مربوط به تربیت نیروی انسانی به‌ویژه در بخش فنی این منطقه و حمایت هدفمند در این زمینه را ضروری دانست.

 

احسان رئیسی همچنین حضور فعالان اقتصادی اصفهان در حوزه کشاورزی بنت را در کوتاه کردن دست واسطه‌ها و دلالان و ایجاد بازار فروشی مطمئن در حوزه محصولات کشاورزی مهم ارزیابی نمود و خواستار ایجاد صنایع فراوری خرما و سردخانه در این منطقه شد.

 

 

اتمام پیام/

منبع : mojnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی