خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4323
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۱:۳۳
مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان؛

بزرگترین مرزعه بادی کشور در هفته دولت افتتاح می‌شود/ ایجاد ظرفیت تولید هزار مگاوات برق در سیستان

بزرگترین مرزعه بادی کشور در هفته دولت افتتاح می‌شود/ ایجاد ظرفیت تولید هزار مگاوات برق در سیستان
علیرضا پرنده مطلق گفت: بزرگترین مزرعه بادی کشور در هفته دولت همزمان با راه‌اندازی توربین‌های بادی، افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس،  علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان  بیان کرد: خط ۴۰۰ کیلو ولت مزرعه بادی میل نادر در منطقه سیستان به شبکه سراسری در حال احداث است.

 

وی ادامه داد: این خط، انتقال انرژی تولیدی توربین های بادی را به شبکه سراسری در آینده انجام خواهد داد و تا سقف حدود هزار مگاوات ظرفیت دارد.

 

به گفته این مقام مسئول، این پروژه ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد و پیشرفت آن بیش از ۸۵ درصد رسیده است و در هفته دولت همزمان با راه اندازی توربین های بادی، این خط هم در مدار قرار می‌گیرد.

 

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در انتهای این خط پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلو ولت میل نادر قرار دارد  که پست ۴۰۰ کیلو ولت با هزینه ای بالغ بر هزار و هشتصد میلیارد ریال در آینده نزدیک و با افزایش سرمایه گذاری در منطقه و ارتقا تعداد واحدهای نصب شده احداث می شود.

 

پرنده مطلق تصریح کرد: پست موقت در محل میل نادر در حال احداث است، ولی در آینده با گسترش و توسعه توربین‌های بادی باید پست ۴۰۰ کیلوولت اصلی در برنامه کاری قرار گیرد که امیدواریم بتوانیم سرمایه‌گذاری‌های متعددی را در منطقه میل نادر داشته باشیم و بتوانیم از انرژی تولیدی توربین های بادی در این منطقه استفاده کنیم.

 

وی بیان کرد: بر اساس پایش اطلاعات بادسنج های منصوبه در منطقه میل نادر توربین های احداث شده در منطقه توانایی تولید با بالاترین بازدهی را دارد و امید است در بازه زمانی کوتاه جزو مزرعه های بادی با بیشترین واحد نصب شده در کشور باشد.

 

 

اتمام پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha